$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: שיאומי מתכננת להיכנס אל שוק המחשבים

מה שהחל כשמועות בשנה שעברה קורם עור וגידים: לפי מקורות המקורבים לנושא, ענקית המובייל הסינית מפתחת לפטופ יוקרה, שנועד להתחרות במקבוק ובדגמי העילית של לנובו. האם חכם מצידה להיכנס דווקא עכשיו אל שוק ה-PC הדועך?

ניצן סדן 10:4902.09.15
לנובו, מאחוריך: שיאומי הסינית מתכננת להיכנס אל שוק הלפטופים, עם מחשב יוקרה. מקורות המקורבים לנושא מסרו לסוכנות בלומברג כי הפרויקט נמצא בשלב מתקדם יחסית והמחשב ייחשף בתחילת השנה הבאה.
שיאומי היא ענקית סלולר שצמחה במהירות מפתיעה וכבשה את השוק הסיני הודות לסמארטפונים זולים ואיכותיים, שיווק ישיר באתרי מכירה והשקעה בקהילת חובבי המותג. החברה אמנם צעירה יחסית והחלה לפעול רק לפני כחמש שנים, אך כבר נושפת בעורפן של יצרניות המובייל הגדולות בעולם.

 

חדירה אל שוק המחשוב הנייד היא מהלך ששיאומי שוקלת מזה יותר משנה: בסוף 2014 דלפו לרשת תמונות אב טיפוס של לפטופ, שנטען כי פותח בידי החברה. שיאומי מיהרה להכחיש ולא הרחיבה על תוכניותיה לגבי שוק ה-PC.

 

תמונת הלפטופ שדלפה בשנה שעברה תמונת הלפטופ שדלפה בשנה שעברה

 

עתה נראה שהבשילו בשוק המחשוב הנייד התנאים הנדרשים לחדירתה של היצרנית הסינית: עולם ה-PC נמצא בשפל, מה שמוריד את מחירי הרכיבים, יצרניות שנשענות על מכירה סטנדרטית מוציאות הון עתק על שיווק ופרסום כדי למשוך צרכנים (בעוד שיטת השיווק של שיאומי מצריכה השקעה זעומה יחסית) ומערכת ההפעלה ווינדוס 10 נחתה בשוק.

 

כנראה ששיאומי לא רוצה לכבוש נתח שוק משמעותי מידי ענקיות כלנובו, HP ו-Dell, שכן עיקר הכנסותיה מגיעות משוק הסמארטפונים. להערכתי, מכירת מחשבים תוכל לקרב את שיאומי אל השוק הארגוני - מה שיוכל להוות בעתיד ראש גשר למכירת סמארטפונים בהיקף נרחב ובעסקאות לטווח של שנים.

 

לא ברור אם לשם מכוונת החברה, אך גם אם תכשול בתחרות מול לנובו והאחרות, כנראה שלא תינזק יותר מדי: צמיחתה המהירה, הכנסותיה והעניין הרב לו זכתה ממשקיעים (שוויה מוערך כיום בקרוב ל-50 מיליארד דולר) והעובדה שמדובר בסטארט-אפ ולא בחברה ציבורית מקנים לשיאומי חופש פעולה למהלכים שכאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x