$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

סמסונג תשלם 200 דולר לבעלי אייפון שיחליפו אותו בנוט 5

החברה מתעלמת מהתחרות מצד יצרניות אנדרואיד שמתחילות לנשוף בעורפה וממשיכה להתמקד ביריבה האמריקאית: לאחרונה איפשרה לבעלי אייפון לקבל סמארטפון שלה לחודש תמורת דולר - ועתה החליטה לתת להם 100 דולר על המכשיר ועוד 100 לקניית אפליקציות

רפאל קאהאן 19:2530.08.15

תקציב השיווק של סמסונג כנראה זכה לשדרוג רציני ובחברה לא בטוחים מה לעשות עם הכסף: בהמשך למבצע במסגרתו החברה מאפשרת למתעניינים בעלי אייפון להנות ממכשיר נוט 5 או אדג' בחינם ל-30 יום. סמסונג מעתה תוסיף לאלה שהמירו את האייפון למכשיר מתוצרת המחאה בסך 100 דולר וזיכוי של 100 דולר נוספים לרכישות בגוגל פליי.

המבצע שהחל בסוף השבוע מגיע לאחר ההצלחה העצומה של מבצע ההשאלה ל-30 ימי ניסיון, במסגרתו כל המכשירים שיועדו לו נמסרו לנסיינים בעלי אייפון. בסמסונג כנראה פוחדים לגלות שאלה לא ירכשו את המכשיר ויחזרו לאייפון - אז הוחלט לשלם להם כדי שירכשו אותם. הזיכוי והצ'ק שווים לרוכש 200 דולר, שהם כמעט 30% ממחיר המחירון הממוצע של הנוט 5 בגרסת 32 גיגה בייט (כ-750 דולר בממוצע).

 

פאבלט הנוט 5 פאבלט הנוט 5

 

מבצעי השיווק האגרסיביים של סמסונג מעידים על היסטריה קלה בצמרת חטיבת המובייל שלה. מכשירי הדגל שלה זוכים לתחרות קשה במיוחד מצד וואווי הסינית, LG הקוריאנית, מוטורולה שהפכה רשמית לחטיבת המובייל של לנובו - וכמובן אפל. נראה שההתמקדות של סמסונג באפל כיריב עסקי מספר 1 גרמה לה לפספס את הסכנה שנוצרה בעולם האנדרואיד. עם כל זאת, החברה עדיין ממשיכה לנסות להמיר אייפוניסטים מושבעים לחוויית האנדרואיד שלה.

 

לא ברור למה בסמסונג מעריכים שאפל, שלה נתח שוק עולמי של כ-15%, מהווה סכנה גדולה יותר עבורה מאשר שאר יצרניות האנדרואיד. המכשירים האחרונים שהשיקה החברה מעידים שכשהיא רוצה, היא יודעת להתמודד מול כל מכשיר פרימיום אחר ולנצח. אבל המרדף שלה אחרי האישור האולטימטיבי בעולם המובייל מצד משתמשי האייפון עלול הפעם להיות בעוכריה, ולהעיד יותר מכל על לחץ - מה שעשוי להטריד במיוחד את המשקיעים.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x