$
מכשירים ומדריכים

Wileyfox: הסמארטפון הבריטי שרוצה להכות בסינים

סטארט-אפ בריטי חדש פיתחה שני סמארטפונים מבוססי ממשק האנדרואיד המוצלח Cyanogen. בהתאם לטרנד מכשירי העילית הזולים שפתחה וואנפלוס, תימחרה ווייליפוקס את המכשיר הבסיסי שלה ב-129 פאונד

רפאל קאהאן 19:1430.08.15

Wileyfox לא קיימת הרבה זמן בשוק מכשירי האנדרואיד, אך מכשיריה הצליחו לעורר עניין: החברה השיקה לפני מספר ימים זוג מכשירים בעלי תכונות שעשויות להפוך אותם לנחשקים במיוחד.

התכונה הראשונה היא המחיר - בדומה לוואנפלוס, גם ווייליפוקס רוצה למכור מכשירים מתקדמים במחיר נגיש במיוחד. הדגם הבסיסי של החברה יעלה החל מ-129 פאונד, שהם כ-780 שקל. הדגם החזק יותר יעלה 199 פאונד (1,200 שקל לערך). התכונה השניה טמונה במערכת ההפעלה שלהם: מכשירי ווייליפוקס יריצו את סיאנוג'ן, רום האנדרואיד המוצלח שנחשב לדעת כלי תקשורת וגורמים בתעשייה לממשק האנדרואיד הנוח ביותר.

 

Wileyfox  Swift הדגם הבסיסי Wileyfox Swift הדגם הבסיסי צילום: http://wileyfox.com

 

המכשיר הבסיסי נקרא Swift ומתבסס על מעבד סנאפדרגון 410 במהירות 1.2 גיגה-הרץ, עם זיכרון פעולה של שני גיגה-בייט זיכרון ומרחב אחסון של 16 גיגה-בייט. יש לו מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציה נמוכה יחסית של 720 על 1,280 פיקסלים וציפוי גורילה גלאס 3 לעמידות משופרת. לטלפון מצלמה ראשית של 13 מגה-פיקסל, תקשורת דור רביעי ושני חריצים לכרטיסי SIM.

 

Wileyfox Storm - הדגם הבכיר Wileyfox Storm - הדגם הבכיר צילום: http://wileyfox.com

 

המכשיר המתקדם נקרא Storm ומתבסס על מעבד סנאפדרגון 615 מתומן ליבות במהירות 1.5 גיגה-הרץ. יש לו זיכרון פעולה של שלושה גיגה-בייט, מרחב אחסון של 32 גיגה-בייט ומסך FHD בגודל חמישה אינץ' וחצי, בדומה לשל מכשיר הוואנפלוס 2. המצלמה העיקרית שלו מצוידת בחיישן של סוני ברגישות 20 מגה-פיקסל.

 

ווייליפוקס נכנסים לשוק בו פעילות כבר לא מעט שחקניות - בעיקר מסין, הודו, ארה"ב וצרפת. למעשה בסין שורה ארוכה של יצרנים כבר מציעים מכשירים עם מפרטים דומים ובערך באותם מחירים. גם השימוש בסיאנוג'ן כבר לא מהווה חידוש מסעיר: המכשיר הראשון של וואנפלוס הריץ את הממשק המוצלח.

 

יצרניות אירופיות כמו ארקוס ו-Wiko הצרפתיות, קומודור האיטלקית או בלו האמריקאית כבר משווקות מזה מספר שנים, מכשירים שמיועדים לפלח הזה בדיוק. נכון שלרוב אלה מכשירים שמתבססים על אנדרואיד ללא התאמות ממשק מיוחדות ובעלי חומרה נחותה, אך במקרה של ווייליפוקס ניכר שהחברה רוצה להציע אלטרנטיבה מקורית ואיכותית.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x