$
אינטרנט

האם אפל יורה ברגלי שירותי סטרימינג מתחרים?

הנהלת Tidal, שירות המוזיקה של ג'יי-זי, מאשימה את אפל בהפעלת לחץ על הראפר דרייק, כדי שלא ישתתף בפסטיבל ששודר ברשת. טיידל העבירה את השידור למשתמשיה, אך קטעה אותו ופרסמה שקופית בה נכתב "אפל החליטה להפריע לאמנות"

נמרוד צוק 11:5330.08.15
המאבק על זירת המוזיקה בסטרימינג מתלהט: מנהלי שירות הסטרימינג טיידל (שבבעלות ג'יי-זי), טוענים כי אפל הפעילה לחץ על הראפר דרייק ומנעה ממנו לקחת חלק בשידור חי של פסטיבל צדקה שהתקיים בניו אורלינס בסוף השבוע, לתמיכה בילדים שנפגעו מההוריקן קתרינה.

 

במהלך הפסטיבל, שאורגן על ידי הראפר ליל וויין והתקיים ביום שבת, קטעו ב-TIDAL את השידור החי של ההופעות. במשך חצי השעה בה היה דרייק על הבמה הוצגה למשתמשים שקופית בה נכתב "אפל החליטה להפריע לאמנות, והיא לא מאפשרת את שידור ההופעה של אמן זה. אנו מצטערים על ההפרעה מצד האח הגדול". הודעה זהה פורסמה גם בחשבון הטוויטר של טיידל.

 

ההודעה שפרסמה טיידל תוך כדי ההופעה של דרייק ההודעה שפרסמה טיידל תוך כדי ההופעה של דרייק

 

מנהלו של דרייק הגיב לטענות הלילה בביזנס אינסיידר, ומסר כי "להחלטה שלא להשתתף בשידור החי אין שום קשר לאפל, זו החלטה עסקית שלי בלבד. לאפל אין את הכוח לעצור אותנו מהשתתפות בכל שידור חי שהוא, היחידים שיכולים לקבל החלטה כזו הם הלייבל קאש מאני וחברת התקליטים יוניברסל".

 

על פי פרסום באתר הסלבס Page Six, לדרייק יש חוזה בלעדיות עם אפל שמתיר לה להגביל את הופעותיו בפלטפורמות מתחרות (אם כי ניתן למצוא את אלבומיו גם בשירותים כמו ספוטיפיי ו-rdio), והיא איימה עליו בתביעה בהיקף 20 מיליון דולר בגין הפרת חוזה אם ייקח חלק בשידור החי של טיידל.

 

טיידל, שהוקם על ידי חברת אספירו השבדית אבל לא הצליח להתרומם, נרכש בתחילת השנה על ידי חברת האחזקות של ג'יי-זי, בשותפות עם שורה של אמנים בולטים נוספים (בהם ריהאנה, קניה ווסט, אלישיה קיז, מדונה וחברי קולדפליי) והושק מחדש במרץ, אבל הוא עדיין נאבק למצוא לעצמו מקום בין שירותים מבוססים ומצליחים יותר כמו ספוטיפיי, דיזר וגוגל פליי מיוזיק. גם לדרייק, על פי מקורות בתעשיית המוזיקה, הוצעו אחוזי בעלות באתר, אבל הוא ויתר עליהם לטובת החוזה עם אפל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x