$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל אשלי מדיסון התפטר

התפטרותו של נואל בידרמן, שכונה גם "מלך הבגידות", מגיעה לאחר שמקובץ אימיילים נוסף שפורסם - עלה שבגד באשתו

הראל עילם 20:3628.08.15
נואל בידרמן, מנכ"ל Avid Life Media, חברת האם הקנדית המפעילה את אתר הבגידות אשלי מדיסון, התפטר מתפקידו הבוקר (ו'). כך הודיעה החברה בהודעה לעיתונות. ההתפטרות נכנסה לתוקף באופן מיידי, והחברה עדיין לא מינתה לבידרמן מחליף.  לפי הדיווח של הגרדיאן, בידרמן התפטר לאחר שמקובץ אימיילים נוסף שפורסם עלה שבגד באשתו. וזאת, בניגוד להכחשות מוקדמות יותר מצדו. 

התפטרותו של בידרמן אינה מפתיעה בהתחשב בכך שאשלי מדיסון כיכב בכותרות העיתונות בחודשיים האחרונים. קבוצת האקרים בשם The Impact Team פרצה לאתר וגנבה ממנו את הפרטים של 37 מיליון משתמשים רשומים. ההאקרים דרשו מהנהלת החברה להפסיק לגבות כספים על השירות של הסרת פרטי הלקוחות מהמאגר שלהם ולסגור לאלתר את אשלי מדיסון. לאחר שבידרמן סירב, פרסמו את מאגר הלקוחות של החברה במספר שלבים.

 

במקרים רבים, הפרשה נגמרת שם - לא מעט חברות הובכו בצורה דומה, לאחר שהאקרים פרצו לשרתיהם ופרסמו את המידע שלהם. אבל בגלל הרגישות של תכני אשלי מדיסון, הדבר הצית הסתערות רבתית של התקשורת העולמית על הפרטים באתר, שכוללים בין השאר 170 אלף ישראלים. בין השאר, הפרטים של מספר אנשי דת מתוקשרים בארצות הברית נמצאו ברשימה. קבוצת לקוחות הגישה תביעה יצוגית בהיקף מאות מיליוני דולר נגד הנהלת האתר, וההנהלה עצמה הציעה פרס כספי בגובה חצי מיליון דולר קנדי לכל מי שיספק מידע שיוביל למעצרם של ההאקרים. בידרמן אף אמר כי החברה תתחיל להציע את שירות המחיקה שלה בחינם  אם כי, כמובן, הנזק כבר נעשה.

 

אשלי מדיסון אשלי מדיסון

 

בהמשך גם התגלה כי ההנהלה הונתה את הלקוחות לאורך זמן, ולמרות ההבטחה שישנם לא מעט נשים באתר, רק 0.1% מאוכלוסיית אשלי מדיסון היו נשים ורוב הפרופילים של נשים היו מזויפים. ההאקרים גם הוכיחו כי למרות שהחברה גבתה 1.7 מיליון דולר משירות המחיקה המלאה שלה ב-2014, בפועל היא לא מחקה את הפרטים של לקוחות בכלל.

 

בידרמן היה תמיד דמות סגנונית ושנויה במחלוקת. הוא כונה "מלך הבגידות". הוא תפקד כמנכ"ל האתר אשלי מדיסון עד שהעסק נמכר לידי Avid ב-2007. עם השלמת העסקה ב-2007, בידרמן מונה לנשיא Avid. ב-2010 קודם לתפקיד מנכ"ל חברת האם. באפריל האחרון, הוא הודיע שהוא מתכוון להנפיק את Avid בבורסת לונדון ולגייס כ-200 מיליון דולר. הוא מחזיק כיום כ-9% ממניות החברה.

 

הנהלת החברה מסרה כי עזיבתו של בידרמן היא "באינטרסים הטובים ביותר של החברה" ויאפשר לה "לפעול על מנת לתמוך בלקוחות שלנו ובעובדים הנאמנים שלנו. אנחנו איתנים בהתחייבות שלנו ללקוחותינו, ועובדים על מנת לתקן את הנזק שנגרם לנו ולפרטיות הלקוחות שלנו בגלל פושעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x