שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מוות מזמזם: המשטרה בארה"ב תפעיל רחפנים חמושים

השוטרים בצפון דקוטה יוכלו להפעיל חיל אוויר רובוטי; על אף שהמזל"טים של המשטרה יישאו אמצעים לא קטלניים כטייזרים, רובי כדורי גומי ומשגרי גז מדמיע - מדובר בחימוש שכבר הרג עשרות אנשים בארה"ב מתחילת השנה

הראל עילם 16:4527.08.15
צפון דקוטה הפכה להיות המדינה הראשונה בעולם שבה החוק מאפשר לגופי השיטור המקומיים להפעיל רובוטים מעופפים חמושים נגד אוכלוסיה אזרחית. החוק, שנכנס השבוע לתוקף, מאפשר לשוטרים לצייד רחפנים באמצעים לא קטלניים כרובי כדורי גומי, טייזרים, מטולי גז מדמיע ועוד.

אמנם מדובר במערכות שלא נועדו להרוג, אך לפי הגרדיאן הבריטי, עשרות אמריקאים נהרגו בשנה האחרונה מהתקפי לב שעברו לאחר שהותקפו בטייזרים בידי שוטרים.

מספר גופי תקשורת, ביניהם The Daily Beast, ציינו כי זו אפילו לא הייתה הכוונה המקורית של החוק – שדווקא נועד להגביל את השימוש במזל"טים על ידי אזרחים וגופי המשטרה, ובין השאר רצה לדרוש מהמשטרה לבקש צו בית משפט לפני כל שימוש במזל"ט בחקירה משטרתית.

 

מזל"ט משתתף בפעילות ימ"מ מזל"ט משתתף בפעילות ימ"מ

 

חבר הפרלמנט ריק בקר אמר כי היה רוצה שיהיה איסור מוחלט על כלי נשק. עם זאת, לובי של חברות המזל"טים, משרד הסחר המקומי וחטיבות השריף הצליחו להכניס סעיפים נוספים בחוק ששינו את מהותו לחלוטין ולבסוף אשררו את השימוש בכלי נשק - כל עוד הם אינם קטלניים.

 

קית' לאנד, ראש של חברת פיתוח מקומית בצפון דקוטה שהיה חלק מהלובי לשינוי החוק, נימק את הדברים בפני הקונגרס המקומי: "הכל קשור בסופו של דבר לפיתוח מקומי. אם חוק יגביל את השימוש המסחרי או המשטרתי בטכנולוגיה, יש לזה השפעה שלילית על המוכנות של חברות להשקיע בכלכלה המקומית". הוא הזהיר מפני ה"סכנה" ב"צינון היחסים" עם חברות המזל"טים והנשק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x