$
הייטק והון סיכון

Velostrata של איסי בן שאול גייסה 14 מיליון דולר

החברה פיתחה ענן היברידי, שמאפשר לחברות לפצל את משאבי המחשוב שלהן כדי להימנע מסיבוכים במהלכי אחסון גדולים. את סבב הגיוס הובילו הקרנות NVP ו-83North. בן שאול הוא יזם סדרתי שכבר מכר שתי חברות בתחום האחסון והווירטואליזציה

אסף גלעד 14:2026.08.15
היזם הסדרתי איסי בן שאול עושה זאת פעם שלישית - ומגייס 14 מיליון דולר בסבב הגיוס הראשון לסטארט-אפ החדש שלו, Velostrata, מקרנות הצמרת NVP ו-83North, לשעבר גריילוק ישראל.

איסי (ישראל) בן שאול הוא יזם ותיק שמאחוריו שני אקזיטים מרשימים בתחומי מערכות האחסון והתקשורת הארגוניות: הוא כיהן כסמנכ"ל הטכנולוגיות וכמייסד משותף של אקטונה, חברה שפיתחה מערכת לשיתוף משאבי אחסון וניהול קבצים מאתרים שונים ונמכרה לסיסקו ב-2004 תמורת 100 מיליון דולר. לאחר מכן הקים את וואנובה, חברה שהוזילה וייעלה לארגונים את האופן בו הם מנהלים את מחשבי העובדים מרחוק באמצעות פתרון וירטואלזיציה. היא נמכרה לענקית הוריטואליזציה VMware ב-80 מיליון דולר לפני יותר משלוש שנים.

 

איסי בן שאול איסי בן שאול

 

עתה חוזר בן שאול עם חברה חדשה שפועלת פחות או יותר באותם התחומים: מחשוב ואחסון ארגוני, וירטואליזציה, תקשורת מהירת פס וקשינג, אותם הוא מיישם לבעיות המהותיות של חברות וארגונים גדולים נכון להיום. כשותף לחברה, הצטרף אליו עדי דגני, שעבד עמו כמנהל פיתוח ומוצר באקטונה ובוואנובה.

 

וולוסטרטה (Velostrata) פיתחה ענן היברידי שעובד לראשונה בזמן אמת. בפועל, היא מאפשרת לארגונים וחברות ענק לפצל בזמן אמת את משאבי המחשוב הארגוני שמפעילים על גבי הענן הציבורי אפליקציות כמו CRM או ERP משרתי האחסון. בצורה זו, יכול הארגון להמנע מהלעביר את האחסון לענן - תהליך יקר, ארוך ורצוף בבעיות אבטחת מידע - ולהסתפק רק בהעברת פעילות החישוב אל הענן ובחזרה תוך דקות. המוצר כבר נמצא כעת בגרסת בטא במספר חברות גדולות בארה"ב, בהן TechSmith, Just Energy ו-Guardian Industries.

 

מהשרת לענן בקליק

 

"הענן ההיברידי מאפשר לארגונים לחסוך כסף רב כי השימוש בו נעשה לפי דרישה, בדיוק כמו שחברת החשמל מאפשרת לנו לשלם לפי דרישה וחוסכת לנו את הצורך לקנות גנרטור כדי להתמודד עם שעות השיא", אמר בן שאול. "ובכל זאת, לפני שהקמנו את החברה גילינו שארגונים גדולים ממאנים להעביר את האחסון שלהם לענן הציבורי: קיימת בעיית אבטחת מידע לקחת את הנתונים שלך ולשים על הענן, העברת הנתונים לוקחת זמן רב, לעיתים שבועות, אם אתה מדבר על מספר טרה-בייטים, ובסופו של דבר גם עלות האחסון והפעילות על הענן עולה כסף, כך שהיא לא פעם בעייתית לארגונים".

 

אחסון ענני חכם אחסון ענני חכם

 

בעוד שהאחסון נותר באתר הלקוח מאפשרת המערכת של וולוסטרטה בלחיצת כפתור להעביר את האפליקציות הארגוניות לענן לעבודה בזמן אמת. בין שניהם מחבר צינור מידע וירטואלי מהיר שמבצע בפועל וירטואליזציה למאגר הנתונים. התוצאה היא מערכת תוכנה שלא דורשת רכישת חומרה חדשה, אלא מותקנת על שרתי הלקוח ופועלת בזמן אמת ובתוך דקות. הטכנולוגיה שעושה את כל זה מורכבת מ- 15 פטנטים בתחומי הקשינג, מניעת כפילויות מידע (די-דופ) ונטרווקינג, ולצוות הפיתוח, שחלקו מורכב מיוצאי סיסקו, נסיון רב שנים באופטימיזציה של העברת נתונים על פס רחב.

 

מעבר לחסכון בהעלאת שרתי האחסון לענן, בחברה חוסכים גם בצורך להעביר את שרתי האחסון לקרבת שרתי המחשוב במקרה של העתקת אתרים פיזיים ממקום למקום. למרות שמאחורי בן שאול כבר שני אקזיטים, הוא מדגיש כי וולוסטרטה אינה מיועדת למכירה. "אנחנו לא מוצר משלים, אלא מערכת שלמה שמאפשרת ליצור 'כביש מהיר' בין שירותי ענן שונים ולהוביל את הענן ההיברידי", אמר לכלכליסט. "אנחנו מאפשרים לארגון את החופש לנוע להיכן שהוא רוצה, להיות ניטרלי בבחירת שירותי הענן של וליצור תקשורת מהירה ביניהם".

 

המודל הכלכלי של החברה בנוי על מנוי חודשי לארגון תמורת מספר מסוים של מכונות וירטואליות, לפי קצב הורדת והעלאת נתונים ונפח פעילות. החברה מעסיקה כיום 25 עובדים ברמת פולג בנתניה וכעת פועלת לגיוס עובדי פיתוח ושיווק נוספים. את ההשקעה מטעם NVP מוביל השותף הישראלי שלה, דרור נחומי, ואת North83 מייצג בדירקטוריון יורם שניר, מכר ותיק של בן שאול שהשקיע גם בחברות הקודמות שהקים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x