$
הייטק והון סיכון

קורסרה של דפנה קולר גייסה 49 מיליון דולר

האתר, שמציע יותר מ-1,100 קורסים אקדמיים מקוונים מהאוניברסיטאות הגדולות בעולם, הוא מהפופולריים מסוגו ברשת. סכום הגיוס יאפשר לחברה להרחיב את פעילותה בהודו, לפתח תוכן חדש ולשפר את התשתית שלה

מאיר אורבך 12:3726.08.15

חברת קורסרה המספקת לימודים אקדמיים ברשת גייסה 49.5 מיליון דולר. החברה, שבין מקימיה הישראלית פרופ' דפנה קולר, מספקת כיום שיעורים לכ-16 מיליון משתמשים מכל העולם.

בין המשקיעים בחברה נמנה גוף התקשורת ההודי טיימס אינטרנט, שהשקיע בקורסרה במטרה להרחיב את פעילותה בהודו. בסבב הגיוס השתתפו גם גופי השקעות בולטים מעמק הסיליקון כ-NEA, קליינר פרקינס ואחרים. קורסרה עתידה להרחיב בקרוב את סבב הגיוס ל-60 מיליון דולר.

 

אפליקציית קורסרה אפליקציית קורסרה

 

ההשקעה של חברת טיימס ההודית היא חלק מפריסה הגלובלית של קורסרה, שאמנם החלה בהצגת קורסים ברשת לגולשים בארה"ב אך כיום 75% ממשתמשיה מגיעים ממדינות אחרות. בעזרת טיימס, תפעיל קורסרה קמפיין שיווקי נרחב בהודו, שעתיד למשוך משתמשים נוספים במדינה. הודו היא שוק מרכזי עבור קורסרה: יש לה יותר ממיליון משתמשים שם. גם סין היא צרכנית גדולה של קורסים מקוונים, בה יש לקורסרה מספר דומה של מנויים.

 

בנוסף, עתידה קורסרה להשתמש בכספי הגיוס כדי להשקיע בפיתוח תוכן, הרחבת פעילות במדינות נוספות וביצוע שיפורי תשתית לשירות המקוון שלה. קורסרה שנוסדה ב-2012 מציעה כיום יותר מ-1,100 קורסים אקדמיים שונים. הקורסים ניתנים בחינם, אך תעודות סיום והסמכות רשמיות לנושאים שנלמדים מוענקות בתשלום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x