שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

סלקום חתמה על קבלת הלוואה עתידית בגובה 140 מיליון שקל

ההלוואה תתקבל בדצמבר 2016 ותישא ריבית של 4.9%. כיום כל החוב של סלקום בגובה 4.1 מיליארד שקל, מורכב מחוב לבעלי אג"ח

אופיר דור 10:3226.08.15

חברת סלקום הודיעה היום (ד') על חתימת הסכם לקבלת הלוואה בגובה 140 מיליון שקל מבנק ישראלי, ששמו אינו מפורט. הבנק יעביר לסלקום את הסכום בדצמבר 2016. ההלוואה תישא ריבית של 4.9% ותוחזר בחמישה תשלומים בשנים 2018-2022.

ניר שטרן מנכ"ל סלקום ניר שטרן מנכ"ל סלקום צילום: סיון פרג'

 

כחלק מההסכם, עד למתן ההלוואה סלקום נדרשת לשלם לבנק המלווה דמי מחויבות ואם היא מחליטה לוותר על ההלוואה, גם להעביר לו פיצוי מוסכם. סלקום יכולה גם להקדים את נטילת ההלוואה. בהסכם כלולים תנאים במסגרתם יכול הבנק המלווה לדרוש פירעון מוקדם של ההלוואה.

 

החוב של סלקום עמד נכון לסוף הרבעון השני על 4.1 מיליארד שקל והורכב כולו מחוב לבעלי האג"ח. החוב נטו של סלקום עמד על 2.86 מיליארד שקל נכון לסוף הרבעון השני, ירידה מחוב נטו של 3.27 מיליארד שקל בסוף רבעון שני אשתקד. בחודש מאי השנה הודיעה סלקום על נטילת שתי הלוואות עתידיות מגופים פיננסים בהיקף של 400 מיליון שקל. הלוואה אחת תתקבל ביוני 2016 והשנייה ביוני 2017.

 

סלקום אינה מפרטת את מטרת נטילת ההלוואה אך נראה שמדובר בהמשך המהלך של החברה לארגון מחדש של החוב שלה כדי להתאים אותו למציאות העסקית. בסלקום מעריכים שהתחרות בשוק הסלולר תמשיך להיות חריפה בשנים הקרובות וכתוצאה מכך תזרים המזומנים יקטן, ולכן פורסים את החזר החוב של החברה על תקופה ארוכה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x