שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

HP צפויה לפטר 3,000 עובדים נוספים בחודשיים הקרובים

ענקית הטכנולוגיה כבר השלימה פיטורים של כ-52,000 עובדים השנה. היא גם צפויה להמשיך ולפטר עובדים לאחר שתפוצל לשתי ישויות ארגוניות חדשות במהלך הסתיו הקרוב

רפאל קאהאן 12:5725.08.15

HP תפטר כ-3,000 עובדים נוספים מעבר ל-52 אלף העובדים שכבר פיטרה השנה. מדיווח של הביזנס אינסיידר עולה כי החברה צפויה להשלים את המהלך במהלך הרבעון הנוכחי, מה שיעלה את מספר המפוטרים ליותר מ-55,000 עובדים בסך הכל עד סוף השנה.

סמנכ"לית הכספים של החברה, קת'י לסיאק, מסרה במהלך שיחה עם אנליסטים שמדובר בכ-5% נוספים מהמספר עליו דיווחה HP בתחילת תהליך הצמצומים. לדבריה המהלך צפוי לעלות כ-5.5 מיליארד דולר. רוב המפוטרים מגיעים מחטיבת השירותים הארגוניים של החברה, שסבלה מירידה של כ-11% בהכנסות ברבעון האחרון.

 

מג וויטמן מנכ"לית HP מג וויטמן מנכ"לית HP צילום: איי פי

 

HP צפויה לפצל את עסקיה לשתי ישויות נפרדות החל מאוקטובר הקרוב. עדיין לא ברור מה יהיה המבנה הסופי של הפיצול, אך על פי כל ההערכות וכן מהצהרות של מנכ"לית החברה, מג וויטמן, ניתן להסיק כי המהלך יוביל לגל פיטורים נוסף, מעבר לגל הנוכחי. זאת ועוד, וויטמן ולסיאק הבטיחו שהפרטים על הפיצול יפורסמו במהלך ספטמבר.

 

הדו"ח הרבעוני האחרון של החברה הציג יחידה חדה במכירות של כל החטיבות, למעט חטיבת התקשורת שדיווחה על עליה של 22%. מכירות חטיבת ה-PC ירדו ב-13%, של חטיבת ההדפסה ב-9% ובחטיבת התוכנה דיווחו על ירידה של כ-6%.

 

וויטמן הבטיחה שגל הפיטורים הנוכחי יהיה האחרון לפגוע ב"ילד הרע" שלה, חטיבת השירותים (ES) של HP. המהלך של וויטמן צפוי להגדיל את הרווח ליעד של כ-7% עד 9%, לעומת רווח של כ-6% כיום. החטיבה הציגה בדוח האחרון רווח תפעולי של כ-297 מיליון דולר על הכנסות של כ-5 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x