$
חדשות טכנולוגיה

קוק מרגיע את המשקיעים: "מצבה של אפל בסין מצוין"

המסכים האדומים לא מטרידים את מנכ"ל החברה; בראיון שנתן ל-CNBC, הביע קוק אופטימיות על אף ירידת מניית החברה לאור נפילת הבורסות ברחבי העולם. "איני יכול חזות את העתיד", אמר, "אך ביצועינו ברבעון האחרון ממלאים אותי ביטחון"

נמרוד צוק 16:3724.08.15

בשעה ששוק המניות הסיני מתרסק וגורר איתו בורסות בכל העולם, מנכ"ל אפל טים קוק טוען כי עסקי החברה במדינה נמשכים ללא הפרעה. "על פי הדיווחים שקיבלתי בימים האחרונים, כולל הבוקר, אנו נהנים מצמיחה חזקה בסין במהלך יולי ואוגסט", אמר בראיון ל-CNBC.

לדברי קוק, המשקיעים יכולים להירגע, שכן קצב הפעלות האייפונים החדשם הואץ בשבועות האחרונים ובאותה התקופה הציגה חנות האפליקציות של החברה בסין את התוצאות הטובות ביותר שלה. מדובר בהודעה חריגה מאוד, שכן אפל לא נוהגת להתייחס לביצועי המניה שלה מחוץ לשיחות משקיעים ולדו"חות הרבעוניים. נראה שהמצב בשוק אילץ את קוק להגיב; מאז יום רביעי שעבר נמצאת מניית החברה בצלילה - והיא ירדה ממחיר של 115 דולר לפחות מ-100 דולר כעת.

 

לדאוג? מה פתאום לדאוג? קוק לדאוג? מה פתאום לדאוג? קוק צילום: איי אף פי

 

"אני לא יכול לנבא את העתיד", אמר קוק, "אבל הביצועים שלנו החודש עד כה נוסכים בי ביטחון. אני מאמין שסין מייצגת הזדמנות עסקית ייחודית בטווח הארוך, בהתחשב בחדירה הנמוכה עדיין של טכנולוגיית LTE ובתחזית לגידול עצום במעמד הביניים הסיני במהלך השנים הקרובות".

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

השוק הסיני הפך בשנה האחרונה לשוק החשוב ביותר עבור אפל, כאשר הנתח הגדול ביותר מהכנסותיה מגיע ממנו. ברבעון האחרון של 2014 הפכה החברה ליצרנית הסמארטפונים המובילה במדינה, לראשונה בתולדותיה - ומאז היא נאבקת על הכתר עם שיאומי, שגברה עליה שוב ברבעון השני של 2015.

 

אפל היא רק אחת מחברות הטכנולוגיה שמושפעות מהמשבר בשוק הסיני - אשר עתיד להשפיע על מגזר הייצור בה. החברות תלויות במערכי הייצור הסיניים להרכבת מכשיריהן, כך שפגיעה בו עשויה להשפיע על שולי הרווח שלהן, קצב הייצור והמשלוחים ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x