$
חדשות טכנולוגיה

סוני עולה לאוויר: תשיק בשנה הבאה שירות רחפנים מסחרי

החברה תציע רובוטים מעופפים לתחומי החקלאות, הבניין והלוגיסטיקה התעשייתית. סוני מנסה לפתח אפיקי רווח חדשים, לאור הצניחה במכירות המובייל שלה. לפי הערכות, שוק המזל"טים יגיע עד 2025 להיקף של 82 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 12:2424.08.15
סוני הודיעה אמש (א') על השקת שירות משלוחים מבוסס רחפנים חדש שיושק ככל הנראה ב-2016. השירות מיועד לתחומי הלוגיסטיקה התעשייתית, הבנייה והחקלאות, כך על פי דיווח של סוכנות בלומברג.

לסוני פעילות בתחום כבר כיום: מיזם Aerosense שלה מפתח רובוטים מעופפים בעלי מצלמות באיכות גבוהה ופועל בשיתוף יצרנית המזל"טים ZMP. לדברי קוטארו סאבה, סמנכ"ל הטכנולוגיה של סוני, יגיע המיזם למכירות בהיקף 10 מיליארד ין עד 2020.

 

רובוט מעופף לשימוש רפואי רובוט מעופף לשימוש רפואי

 

המיזם החדש נועד ליצור עבור סוני אפיק רווח משמעותי חדש - לו היא זקוקה נואשות בשל הצניחה במכירות חטיבת המובייל שלה. תחום הרחפנים הוא בחירה מעניינת: על פי מחקר שנערך לאחרונה על ידי שדולת המזל"טים האמריקאית (AUVSI), שווי השוק המוערך של תחום הרחפנים צפוי להגיע ל-82 מיליארד דולר עד 2025.

 

הכיוון החדש של סוני יאפשר לה לקדם את הפטנטים ואת היכולות שלה בתחום המובייל והחיישנים. "קשה לנו לצפות לצמיחה בתחום הסמארטפונים על ידי התבססות על מכירת מכשירים בלבד", הסביר לאחרונה הירוקי טוטוקי, ראש חטיבת המובייל של סוני. ואולם, מול החברה היפנית ניצבים הרגולטורים: ממשלת יפן הידקה את הפיקוח על השימוש ברחפנים לאחר תקרית במהלכה הונחת מזל"ט שנשא חומר רדיואקטיבי על גג משרד ראש הממשלה במדינה. סוני אינה הראשונה שמציעה פתרונות מבוססי מזל"ט עבור השוק הצרכני והעסקי. קדמו לה אמזון שהציגה את פתרון המשלוחים מבוססי הרחפנים שלה בשנה שעברה. גם גוגל, ג'נרל אלטריק וקוואלקום הציגו לאחרונה פרוייקטים שונים המיועדים לקדם את התחום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x