חדשות טכנולוגיה

רשמית: תקלת תוכנה היא שהובילה לביטול טיסות בארה"ב

במהלך סוף השבוע בוטלו יותר מ-440 טיסות במזרח המדינה מסיבה לא ברורה. בעוד שבתחילה נחשד כי מדובר במתקפת האקרים מוצלחת, עתה מודיעה מנהלת התעופה הפדרלית כי הגורם הוא עדכון תוכנה עמוס באגים

שירות כלכליסט 17:1218.08.15
סוף שבוע סוער עבר על חברות התעופה בארצות הברית: אלפי נוסעים זועמים גדשו את נמלי התעופה במספר מדינות בחוף המזרחי, משום שיותר מ-440 טיסות פשוט בוטלו ללא הודעה מראש.
חברות התעופה התקשו להסביר לנוסעים את פשר הביטול - מה שהעלה חשד שמדובר במתקפת סייבר - אך עתה מתגלה כי האשם הוא בתקלת תוכנה.

 

תקלה במערכות מגדלי הפיקוח תקלה במערכות מגדלי הפיקוח צילום: איי אף פי

 

מנהלת התעופה הפדרלית בארה"ב הודיעה רשמית כי מערכת ניהול הנתיבים פשוט ביטלה טיסות רבות על דעת עצמה - בעיקר בנמלי התעופה בוושינגטון הבירה ובבולטימור. למעשה, רק 28% מהטיסות המתוכננות משדות אלה המריאו במועד המתוכנן.

 

מערכת ניהול הנתיבים קיבלה עדכון תוכנה שנועד להציג לבקרי הטיסה מידע נוסף על כל טיסה, בהתבסס על מכ"מים שמנטרים המראות ונחיתות. העדכון לא נכתב כהלכה, מה שגרם לבאג בלתי מתוכנן ולהשבתה של המערכת כולה.

 

עדכונים שכוללים באגים הם תופעה נפוצה מאוד: כמעט אין גרסה של מערכת הפעלה, למשל, שלא מושקת כשזמן קצר אחריה צץ עדכון שאמור לתקן באג זה או אחר. כפי שזה קורה לחברות בתחום המובייל, לעיתים קורות תקלות שכאלה גם במערכות חיוניות כפלטפורמות מסחר בורסאיות (כפי שקרה בבורסת ניו יורק בחודש שעבר) או במערכות בקרת טיסות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x