$
אינטרנט

פייסבוק רוצה שתתחילו לכתוב בלוג

הרשת החברתית מפתחת גרסה מורחבת של תכונת Notes: תוכלו להוסיף תמונות בראש כל מאמר שתכתבו והפורמט יהיה נקי מאלמנטים גרפיים נוספים כדי להקל על הקריאה. הגרסה החדשה זמינה בשלב זה למספר מצומצם של גולשים

נמרוד צוק 12:2018.08.15

פייסבוק רוצה שתכתבו בה יותר מסתם סטטוסים: ניסוי של החברה שנחשף בימים האחרונים מראה שהיא מנסה להשיג דריסת רגל גם בזירת הבלוגינג, עם גרסה מחודשת לכלי ישן שעדיין קיים בה אך נזנח מזמן על ידי רוב מוחלט של המשתמשים: ה-Notes.

תיבת הסטטוסים של פייסבוק מספקת מענה מספיק כשרוצים לפרסם פוסט קצר של כמה שורות עד כמה פסקאות, אבל אנשים שרוצים לכתוב טקסט ארוך יותר או להציג אותו לקוראים בצורה נוחה ומכבדת יותר, מעדיפים לרוב לחפש פלטפורמה אחרת כמו בלוג או (אופציה שהופכת פופולרית יותר ויותר לאחרונה) אתר מדיום, בו ניתן לפרסם פוסטים ארוכים ומאמרים מעוצבים גם בלי לתחזק בלוג קבוע.

 

גרסת Notes החדשה שבוחנת פייסבוק גרסת Notes החדשה שבוחנת פייסבוק צילום: פייסבוק

 

הגרסה החדשה של Notes, שזמינה בשלב זה ככלי יצירת תוכן למספר מצומצם של משתמשים (אם כי כל משתמש שיפתח פוסט שנכתב באמצעותה יראה אותה בפורמט החדש) מציעה פורמט המזכיר את זה של מדיום: תמונה גדולה בראש הפוסט, שורת קרדיט שמציגה את שם הכותב והתאריך ומתחתיה גוף הטקסט, שמוצג בפונט נוח יותר לקריאה. מתחת לפוסט מוצגות תגובות הקוראים בפורמט הרגיל של פייסבוק, כאשר ניתן לעשות לייק ולשתף את הפוסט בפיד. הפוסט מוצג לכל רוחב המסך, במקום הפיד או מעליו, כאשר כל האלמנטים הגרפיים שעלולים להפריע לקריאה (מלבד רשימת אנשי הקשר הצידית והבר העליון) סולקו מהמסך.

 

את הניסוי חשף אתמול המפתח והיזם דייב ויינר, אחד האנשים שקיבלו גישה לכלי החדש, בפוסט שהדגים את יכולותיו. בעקבות הפרסום אישרה פייסבוק למספר כלי תקשורת כי היא "בוחנת עדכון ל-Notes שיהפוך את היצירה והקריאה של טקסטים בפורמטים ארוכים לנוח יותר". החברה טרם התייחסה לשאלה מתי הוא יהיה זמין לקהל הרחב.

 

המהלך מתבצע במסגרת אסטרטגיית פייסבוק בתחום התוכן, שנועדה לגרום למשתמשים להישאר בה, בלי לצאת לאתרים או אפליקציות אחרים. כחלק מהאסטרטגיה הזו, חתמה פייסבוק על הסכמים עם שורה של גופי חדשות ויצרני תוכן גדולים לפרסום כתבות בתוך הפיד עצמו. היא משקיעה משאבים רבים גם בהגדלת היקף תכני הוידאו שהמשתמשים יוצרים וצורכים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x