$
חדשות טכנולוגיה

ירידה חדה בהתקנות ווינדוס 10 בשבוע האחרון

לפני שבועיים עמד שיעור ההתקנות על 177% לעומת כ-30%, אך קצב הצמיחה ירד מסיבות לא ברורות - יתכן שבשל דיווחים על בעיות פרטיות משתמש. מערכת ההפעלה החדישה כבר שולטת בכ-5% מהשוק

רפאל קאהאן 15:5417.08.15

נתונים חדשים שהוצגו על ידי חברת מדידות הגלישה StatCounter היום (ב') מראים ירידה חדה בקצב צמיחת השימוש בווינדוס 10. על פי דיווח של הרג'יסטר הבריטי, בשבוע ההשקה של מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט אחוז הגולשים מווינדוס 10 הגיע ל-1.38% והוא המשיך לצמוח ל-3.78% בשבוע שלאחר מכן, עלייה של כ-177%.  

העלייה בשבוע השלישי התמתנה מאוד והגיעה ל-4.95% מסך הגולשים, צמיחה יפה של כ-30% - אך נמוכה משמעותית מנתוני השבוע הקודם. זאת ועוד, מסתבר כי מערכת ההפעלה שספגה את הירידה הגדולה ביותר בקרב הגולשים היא ווינדוס 8.1 עם כמעט אחוז, אחריה ווינדוס 8 הראתה ירידה של עשירית האחוז ו-ווינדוס XP ירדה בכרבע אחוז ל-9.74% מהשוק.

 

ווינדוס 10 בגרסה ל-PC ווינדוס 10 בגרסה ל-PC צילום: מיקרוסופט, יח"צ

 

ווינדוס 7 ממשיכה להוביל את השוק עם כ-53.46% מסך הגולשים, מה שמייצג ירידה של כ-0.4% מיחס לשבוע הקודם. נתונים אלה מתייחסים אך ורק להתקנות ולא לרכישות של מחשבים חדשים שעדיין לא זמינים באופן מסיבי למכירה עם ווינדוס 10 מותקנת מראש.

 

הנתונים מעידים שהבאז המסיבי שמיקרוסופט ייצרה סביב ההשקה של ווינדוס 10 הביאה לכיבוש של כ-5% משוק מערכות ההפעלה, נתון בהחלט מרשים. עם זאת, הירידה מעידה שכל מי שרצה להתקין את המערכת החדשה כנראה כבר עשה זאת ושמדובר בעיקר במשתמשים מתקדמים ו-early adopters. סביר להניח שההתקנות הבאות ייצגו בעיקר את המשתמשים הממוצעים - אלה שלא ממהרים להתקין מוצר חדש למעט אם אין להם ברירה.

 

ניכר גם כי ווינדוס 8.1 ספגה את עיקר ההתקנות החדשות כשאחריה ווינדוס XP הוותיקה. מה שמעיד שלמיקרוסופט נשארה עוד עבודה רבה בשכנוע משתמשי ווינדוס 7, שכנראה מרוצים מאוד מהמצב הקיים ולא רואים צורך בהתקנה של ווינדוס 10 החדישה. בנוסף, לא ברור עד כמה השפיעו הדיווחים על בעיות הפרטיות שהתגלו בה על המשתמשים, ויכול להיות שרבים ויתרו עליה מסיבה זו.

 

מיקרוסופט הודיעה על עדכון שני למערכת החדשה בסוף השבוע שעבר, כשלושה ימים לאחר עדכון אבטחה ראשון ששוחרר ב-11 באוגוסט. לא ברור מה העדכון השני אמור לפתור, אך על פי ההערכות יכול להיות שמדובר בתיקון של של באגים. נשמעו גם טענות מקרב מומחים שהעדכון השני בעצם מתקן בעיה שנוצרה על ידי העדכון שקדם לו.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x