$
אפליקציות

אפליקציית היכרויות מצאה שיטה להעיף את המטרידנים והברברים

כמעט כל בחורה שמשתמשת באפליקציות דייטינג נתקלת בגברים גסים ותאבי מין שמטרידים אותה בהודעות. אפליקציית Bumble פיתחה אלגוריתם שמסוגל לזהות התנהגות שמאפיינת מטרידנים שכאלה - ולהפריד בינם ובין שאר המשתמשים

נמרוד צוק 12:1617.08.15

כמעט לכל בחורה שמשתמשת בטינדר, אוקייקיופיד או אפליקציית היכרויות אחרת יש סיפורי זוועה על מטרידנים ודושבגים למיניהם שמנצלים את הפלטפורמה כדי להציק ולהתנהג בגסות.

לאחת המתחרות בשוק, אפליקציית הדייטינג Bumble, יש פתרון חדש לבעיה: אלגוריתם שעוקב אחר התנהלות המשתמשים ומסמן את אלו שמתנהגים בצורה נעימה ומכבדת בתג מיוחד (VIBee, משחק מילים על VIP).

 

מסננים את הטרולים והמטרידים מסננים את הטרולים והמטרידים

 

בין סוגי ההתנהגות שהאלגוריתם ידע לזהות וימנעו ממשתמש לקבל את התג יהיו החלקה ימינה (הפעולה שמכניסה פרופיל מסוים לרשימת הפרטנרים הפוטנציאליים) על כל פרופיל שהמשתמש רואה, או משתמשים שאינם מחליקים ימינה כלל. כל משתמש שקיבל דיווח על הטרדה ממשתמש אחר לא יהיה זכאי לתג, אלא אם צוות האפליקציה בדק את התלונה ומצא כי אין לה בסיס. פרמטר נוסף שמשפיע על קבלת התג הוא תדירות המענה להודעות. האלגוריתם, עם זאת, לא בוחן בשלב זה את תוכן הצ'טים בין המשתמשים.

 

לפיצ'ר החדש יש גם צד נוסף, שלא בטוח שכל המשתמשים יאהבו - בעלי תג VIBee יראו בתוצאות החיפוש שלהם אך ורק משתמשים שזכו גם הם בתג. "אנו רוצים לתגמל את המשתמשים שמצליחים להפוך את הפרופיל שלהם לייצוג מהנה של האישיות האמיתית שלהם", הסבירו בחברה את המהלך.

 

זה לא האמצעי הראשון ש-Bumble מפעילה כדי להרחיק גברים מטרידנים ממשתמשות האפליקציה - בניגוד לטינדר, ב-Bumble רק נשים יכולות לפתוח בשיחה עם משתמש ממין זכר. לאפליקציה, אחת ממאות הפועלות בענף, יש כיום פחות ממיליון משתמשים קבועים, כך שהיא שחקנית זניחה עדיין לעומת טינדר בעלת 50 מיליון המנויים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x