$
חדשות טכנולוגיה

מכשיר ב-30 דולר יאפשר לכל האקר לגנוב רכב

סמי קמקר הציג במהלך כנס דפקון משדר רדיו זעיר המאפשר לפרוץ בקלות לכל דלת הנפתחת על ידי שלט רחוק. אם יש לכם רכב או מערכת אזעקה, תתחילו לדאוג

רפאל קאהאן 14:4510.08.15

אם אתם בעלים של רכב או שבביתכם מותקנת מערכת אזעקה או דלת שניתן לפתוח בשלט רחוק, כדאי לכם מאוד לעבור להשתמש במפתח פיזי. סמי קמקר בן ה-29, אחד ההאקרים הידועים בעולם, הציג במהלך כנס דפקון מכשיר רדיו זעיר שעלותו כ-32 דולר בלבד, ומסוגל לפרוץ לכל רכב או מוסך.

 

המכשיר מאפשר להקליט את אות הרדיו של כל שלט רחוק המשמש לפתיחת הדלתות של הרכב או המוסך, ולהעתיק אותו לשימוש חוזר. לפיכך, הפיתוח של קמקר - הידוע כ-RollJam - כמובן לא עובד בכל מצב, אלא יש להמתין עד שבעלי הרכב או המוסך משתמש בשלט רחוק שלו, על מנת להקליט את האות המשודר.

 

סמי קמקר, אחד ההאקרים הידועים בעולם סמי קמקר, אחד ההאקרים הידועים בעולם צילום: Ryan Young

 

הטכניקה הזו אמנם לא חדשה ומכשירים דומים פותחו בחשאי על ידי גנבי רכב לפני יותר מעשור, אך זו הפעם הראשונה שהאקרים הצליחו לפתח מכשיר כה נייד וכה זול שמסוגל לפרוץ את המערכות בקלות. קמקר התפרסם לאחר שהצליח לעקוף לא מעט מערכות אבטחה, וכעת נחשב כבעל שם דבר בעולם הסייבר ואבטחת המידע. קמקר עצמו, כמובן, לא מנסה לעודד פריצות לרכבים ואף אמר שחסם את האפשרות לעשות זאת מההתקן הפשוט שבנה - והסביר כי הוא מנסה להעלות מודעות לבעיה.

 

הם פורצים גם לסקייטבורדים חשמליים

 

קמקר אינו לבד, ולא רק כלי רכב ומוסכים נמצאים בסכנה. מספר שבועות לאחר שהאקרים הראו כיצד הם יכולים לפרוץ ולנטרל רכבים בזמן נסיעה, האקרים כעת הראו כיצד ניתן לפרוץ לסקייטבורד חשמלי - גם הוא בזמן נסיעה, ובתיאוריה גם לגרום לרוכבים נזק פיזי ולשים אותם בסכנה ממשית. 

 

חוקר אבטחת מידע אוסטרלי בשם ריצ'ו הילי רכב להנאתו על הסקייטבורד החשמלי שלו ברחובות מלבורן כאשר לפתע הגלגלים ננעלו והוא הועף לאספלט. בתחילה חשב שהאקר פרץ לו לסקייטבורד. אך לאחר בדיקה מעמיקה התברר לו שהאזור בו ננעלו הגלגלים ידוע בהפרעות בתדרי רדיו - מה שהשפיע על התקשורת בין שלט הבלוטות' למנגנון הנסיעה של הסקייטבורד.

 

הילי, ביחד עם שותף מקומי, הצליח לייצר שלט רחוק שמדמה את ההפרעה ושמאפשר לו להשתלט על התקשורת המקומית לטובתו - ובדרך זו גם להשתלט על סקייטבורדים אחרים. הוא כעת מקווה שהפיתוח שלו יאפשר ליצרנים להבין כיצד להתגונן מפני האיום. "זה אולי נראה לאנשים רק כסקייטבורד, אבל זה כלי תחבורה פופולארי מאוד. כל מה שאני רוצה זה להפוך את הכלי ליותר בטוח", הסביר הילי את ממצאיו ל-Wired.   

 

קמקר יהיה דובר מרכזי בוועידת המובייל של כלכליסט שתיערך בת"א ב-12 באוקטובר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x