$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

יזהר שי גייס 60 מיליון דולר לקרן קיינן ישראל

שי, שהיה שותף בקרן קיינן העולמית וניהל מטעמה השקעות בכמה חברות ישראליות, מחפש חברות בתחומי המובייל, הרשתות החברתיות והאינטרנט

אסף גלעד 08:1410.08.15

יזהר שי השלים לאחרונה את גיוס קרן ההון סיכון החדשה קיינן ישראל, כך נודע ל"כלכליסט". היקף הקרן עומד על 60 מיליון דולר, בדומה לסכום שביקשה לגייס כשיצאה לדרך ביוני 2013.

 

שי ביצע לקרן הליך סגירה ראשוני באוקטובר 2014, כשהונה עמד על 40 מיליון דולר. מדובר בהליך רשמי שאפשר לו להשקיע בסטארט־אפים. ל"כלכליסט" נודע כי קיינן כבר הובילה השקעה של 2 מיליון דולר בחברת סטארט־אפ חדשה – Rollout.io מיוקנעם. בעקבות סגירת הגיוס קיינן תשקיע בחברות ישראליות או בחברות הקשורות לישראל, בשלב המוקדם בתחומי המובייל, התוכנה הארגונית, האינטרנט והרשתות החברתיות.

 

יזהר שי יזהר שי צילום: נמרוד גליקמן

 

קודם להקמת קיינן ישראל היה שי שותף בקיינן העולמית שבמסגרתה ניהל השקעות בכמה חברות ישראליות. בקרן החדשה מתכוונים לעשות שימוש במותג קיינן הבינלאומי, אך לפעול בעצמאות יחסית ולהשקיע בכ־20 חברות.

 

שי צירף במהלך תקופת הגיוס שני משקיעים ותיקים לקרן שלו: הוא משך את אהוד לוי, אחד המשקיעים הראשונים בווייז, מקרן ורטקס, שהביא איתו לקינן השקעה של כ־10 מיליון דולר שהובטחה במקור מקרן לנובו לקרן ורטקס שממנה הגיע. עוד הצטרף עדי פונדק־מינץ, לשעבר שותף בג'מיני, שניהל השקעות בחברות כמו דיבימושן שנמכרה לאולסקריפטס, וכן טקדו וקלאודשר. אהוד לוי מכהן כשותף מנהל, ואילו פונדק־מינץ הוא שותף עצמאי.

 

בקרן החדשה השקיעו גם קיינן העולמית, שמשמרת את יחסי המותג עמה, קרן Shengjing הסינית וכן משקיעים פרטיים נוספים מארה"ב ואירופה. בנוסף, מושקעים בקרן כמה משקיעים פרטיים שיכולים לעזור ולקדם את חברות הפורטפוליו שלה. עם המשקיעים האלה נמנים קבוצת משקיעים מוול סטריט וכן חברת ההשקעות של ג'ורג' קונראדס, יו"ר חברת אקמאי שהוא גם חבר דירקטוריון החברות אורקל והארלי דיווידסון.

 

באפריל השנה הוביל שי את ההשקעה הראשונה מטעם קיינן ישראל בחברת רולאאוט (Rollout.io), של היזמים יוצאי אינטל ארז רוסובסקי ואייל קרן, הפעילה תחת חממת אקספלור מיוקנעם. עד כה גייסה החברה 600 אלף דולר מאקספלור, פלאס ונצ'רס, 2B Angels ומהמשקיע היהודי־אמריקאי ג'ואי לואו.

 

רולאאוט פיתחה תוכנה המותקנת על אפליקציות מובייל בעת פיתוחן ומאפשרת למפתחים לעדכן את התוכנה ולתקן באגים בזמן אמת, ללא צורך בהוצאת גרסה חדשה הנדרשת לאישור החנויות של אפל וגוגל. החברה מעסיקה 6 עובדים ובעקבות הגיוס היא צפויה להתרחב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x