אינטרנט

רוסיה: אמוג'י של גייז הם סיבה טובה לחסום את פייסבוק

רשות התקשורת הממלכתית של רוסיה פתחה בחקירה שנושאה אייקונים וסמיילים בעלי אופי גאה - שעשויה להוביל לחסימת שירותים מקוונים במדינה. החוק הרוסי אוסר על תצוגה של "תעמולה הומוסקסואלית" לקטינים

רפאל קאהאן 13:1502.08.15

סנטור ממועצת הפדרציה של רוסיה קרא לממשלה הרוסית לפתוח בחקירה כדי לבדוק האם תצוגה בפייסבוק של אמוג'י בהם נראים בני אותו מין מתנשקים מהווים עבירה על חוקי התועבה המקומיים. הטיים דיווח שהרשות הממלכתית הרוסית לפיקוח על התקשורת (Roskomnadzor) החלה בבדיקה בסוף שבוע שעבר.

על פי דיווחים מוקדמים ניכר שהרשות כבר הזדרזה להודיע על הכנות מצידה להגיב באופן מהיר לתלונה. הרשות ביקשה מהמשמרת הצעירה, תנועת נוער המקושרת לפוטין, להרכיב ועדת מומחים על מנת לבדוק את העניין. מנהיג המשמרת הצעירה, דניס דווידוב, כבר מסר שהוא מתכנן להתייעץ עם פסיכולוגים מומחים בשביל לבדוק אם אכן האמוג'י מכילים "תעמולה הומוסקסואלית".

 

ממשלת רוסיה: אמוג'י הם תעמולה הומוסקסואלית ממשלת רוסיה: אמוג'י הם תעמולה הומוסקסואלית

 

לא ברור אם המהלך יכול להשפיע על רשתות חברתיות נוספות כגון טוויטר או על אפליקציות צ'ט כגוגל הנגאאוטס או אפל מסנג'ר. אבל אם המהלך יצליח, אין כל מניעה שהתקדים ישמש כבסיס משפטי להגברת הצנזורה על פעילות ברשת הרוסית.

 

ממשלת רוסיה ופוטין עצמו מעולם לא הראו חיבה רבה כלפי פייסבוק ודומותיה. מבחינתם מדובר בסוכנים אמריקאיים שמנסים לקדם את האינטרסים שלה ברוסיה. זאת ועוד, לאחרונה אף נחסם אחד העוזרים של פוטין בפייסבוק לאחר התבטאות גזענית כלפי אוקראינים. ממשלת רוסיה החלה במהלך של סתימת פיות לפני כשנתיים, בזמן זה נסגרו כ-10,000 אתרים על ידי רשות התקשורת, צונזרו דפים אישיים ברשתות חברתיות, ואפילו יוצרי ממים זכו לאיומים ישירים.

 

ואם זה לא מספיק, בשנה שעברה התקבל חוק שמאלץ בלוגרים להירשם במאגר מידע ממשלתי. החוק הזה היה אחת הסיבות העיקריות לעזיבתן של גוגל ואינטל את השוק הרוסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x