$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

טאבולה לא לבד: אאוטבריין גייסה 50 מיליון דולר

הגיוס האחרון של חברת המלצות התוכן הישראלית מקרן הפרייבט אקוויטי ססקוהאנה האמריקאית מעמיד את ההון המגויס שלה על כ־150 מיליון דולר

אסף גלעד 07:1327.07.15

ענקית המלצות התוכן הישראלית אאוטבריין (Outbrain) גייסה 50 מיליון דולר מקרן הפרייבט אקוויטי הטכנולוגית ססקוהאנה (Susquehanna).

סבב הגיוס, שמעלה את ההון שגייסה החברה לכ־150 מיליון דולר, הושלם בפברואר. במקביל, החברה מתכוננת לצאת להנפקה בבורסה בניו יורק לפי שווי רצוי של כמיליארד דולר. על פי הבלוג VC Experts, סבב הגיוס שיקף לחברה שווי של כ־640 מיליון דולר.

 קרן ססקוהאנה האמריקאית ממוקמת בחוף המזרחי וחברים בה שותפים ישראלים. עד כה היתה ססקוהאנה שותפה ל־ 8 השקעות בחברות ישראליות, שתיים מהן יצאו לאקזיטים בני עשרות מיליוני דולרים. מלבד זאת השקיעה ססקוהאנה מיליוני דולרים גם בפאיוניר, סקייבוקס, נטפורמיקס ו־CallApp.

 

מייסדי אאוטבריין אורי להב וירון גלאי מייסדי אאוטבריין אורי להב וירון גלאי צילום: עמית שעל

 

אאוטבריין ביקשו לצאת להנפקה כבר ברבעון השני של השנה אך המשבר המתמשך בחברות טכנולוגיית הפרסום הפרטיות המבקשות לצאת לשוק הציבורי מקשה על התהליך. מרבית חברות טכנולוגיות הפרסום שהנפיקו בשנים האחרונות נסחרות כעת מתחת למחירן בעת ההנפקה, בהן חברות ישראליות כגון מטומי ומרימדיה.

 

עם זאת, השוק הפרטי של רשתות פרסומות התוכן שבו פעילות אאוטבריין ומתחרתה טאבולה, דווקא זוכה למומנטום חיובי. לפני כחודש גייסו כמה חברות אמריקאיות בתחום עשרות מילוני דולרים. אפילו גוגל נכנסה לאחרונה לתחום עם שירות Matched Content שמתמקד בקידום אורגני של כתבות.

 

החברה כבר גייסה עד כה 100 מיליון דולר, רובם מקרנות בהן כרמל, גלנרוק ורודיום של משפחת רקנאטי, וינטאג', ג'מיני וכן לייטספיד, אינדקס והרבורווסט.

 

מאאוטבריין לא נמסרה תגובה.

 

אאוטבריין (Outbrain)

תחום עיסוק: המלצות התוכן

מייסדים: ירון גלאי (בתמונה) ואורי להב

שנת הקמה: 2008

מספר עובדים: כ־400

מיקום: נתניה וניו יורק

גייסה עד כה: 150 מיליון דולר

שווי מוערך (נכון לגיוס בפברואר): 640 מיליון דולר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x