$
חדשות טכנולוגיה

ווינדוס 10 משתפת את סיסמאות ה-WiFi שלכם עם חברים

תכונה חדשה בווינדוס פון ובווינדוס 10 משתפת סיסמאות של רשתות אלחוטיות עם חברים - ומעבירה אליהם רשימה של כל סיסמה בה השתמשתם בעבר. אמנם מדובר במידע מוצפן, אך בפוטנציאל פריצה

רפאל קאהאן 15:0926.07.15

מיקרוסופט עבדה קשה בשנים האחרונות בשביל לשפר את תדמיתה בתחום אבטחת המידע. דיווח של אתר גיזמודו משבוע שעבר עולה שלפעמים קשה מאוד להיפטר מהרגלים רעים, גם כשמדובר בחברת התוכנה הגדולה בעולם.

החברה צפויה להשיק מערכת חדשה (שמוטמעת בווינדוס פון) שמאפשרת למשתמשים לשתף את סיסמת הגישה לרשתות אלחוטיות אליהן הם התחברו בעבר. המערכת שמכונה WiFi Sense אמורה לסייע לחברים שלכם מפייסבוק, מאאוטלוק.קום או מסקייפ, להתחבר לרשת של בית הקפה השכונתי או המלון בו ביקרתם לפני חצי שנה.

 

תפריט WiFi Sense, בו תוכלו לנטרל את התכונה הבעייתית תפריט WiFi Sense, בו תוכלו לנטרל את התכונה הבעייתית

 

הרעיון הזה חביב ועשוי לסייע לחבריכם ולכם לחסוך בחבילת הגלישה הסלולרית שלכם או פשוט להתחבר בקלות לרשתות אלחוטיות במקומות שונים. אך הוא טומן בחובו פרצת אבטחה עצומה, שרק מחכה להאקר שינצל אותה. 

 

הבעיה העיקרית של WiFi Sense היא שהגישה למערכת פתוחה כברירת מחדל, מה שאומר שרוב המשתמשים אפילו לא ישימו לב לפרצה. עם זאת, יש לציין שהעברת הסיסמאות בין אנשי הקשר שלכם מתבצעת באופן מוצפן. אבל עם כל הכבוד, גם לסיסמה מוצפנת יש גרסה לא מוצפנת שמאוחסנת לה היכן שהוא ברחבי הרשת.

 

אם אתם מעוניינים לבטל את אפשרות ההתחברות לתכונה הזו, ניתן לעשות זאת בדרך הבאה:

WiFi->Network settings->Manage WiFi settings ושם להוריד את הסימונים מכל התיבות שמופיעות לכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x