$
מכשירים ומדריכים
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

אחת-שתיים-שלוש Buddy: רובוט שמשחק עם ילדים

הגולשים השקיעו רבע מיליון דולר ברובוט ביתי חמוד שמשחק מחבואים, מסייע באבטחת הבית ונועד עבור קשישים וילדים. הוא יגיע לשוק בעוד שנה ויעלה 649 דולר

נמרוד צוק 08:3925.07.15

הבטחת הרובוטים הביתיים שיביאו לנו קפה ויארחו לנו לחברה עדיין לא התגשמה, ו-R2D2 ו-C3PO הן עדיין רק דמויות בסרטי מלחמת הכוכבים. ואולם, נראה שיותר ויותר חברות מנסות לבנות משהו שמתקרב אליהם.

אחרי ההצלחה של פפר, רובוט יפני דמוי אדם שיודע לזהות רגשות, כעת מפתחת חברה צרפתית בשם בלו פרוג רובוטיקס את באדי (Buddy) - רובוט קטן בגובה חצי מטר שמתנייד על גלגלים ואמור לשמש בתפקידי שמירה, לימוד, בידור וסיוע לילדים ולקשישים.

 

 

בראשו של באדי הותקן מסך מגע גדול, אשר מציג רוב הזמן את פניו אך גם יכולות אחרות. אין לו זרועות אבל הוא מצויד במערך של חיישני חום, קרבה וזיהוי מכשולים ובסוללה שמחזיקה מעמד עד עשר שעות. באמצעות המצלמה המותקנת בו, שמחוברת לאפליקציית מובייל, הוא יכול להשגיח על הבית מרחוק. הוא יודע לשחק מחבואים, כולל לומדות לילדים שמופעלות בפקודות קוליות, ואמור להפוך את התקשורת בשיחות וידאו לבעלות אופי אישי יותר. 

 

באדי הרובוט באדי הרובוט

 

מחיר הרובוט, שאמור להגיע לשוק ביולי 2016, מתחיל ב-649 דולר במכירה מוקדמת. החברה שמאחוריו גייסה בשבועיים האחרונים דרך אינדיגוגו כרבע מיליון דולר, פי 2.5 מהיעד המקורי שהציבה.

  

באדי, אומרים מפתחיו, יידע לתקשר עם מוצרי בית חכם, והעובדה שהוא מבוסס קוד פתוח תאפשר לחובבי רובוטיקה ליצור עבורו אפליקציות ואביזרים. עדיין מוקדם לקבוע אם מדובר במוצר שיפרוץ את הדרך לקטגוריית מוצרים חדשה, אך על פי ההיענות לקמפיין יש לרעיון לא מעט קונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x