$
מכשירים ומדריכים
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

אפור עולה: סמארטפוני העילית הם בזבוז של כסף עבורך

סמארטפוני הביניים לא נוצצים ולא מושקים באירועים ססגוניים, אבל בשנה האחרונה הפכו למשתלמים יותר מדגמי הדגל. אז לפני שאתם רצים לקנות גלקסי אדג' או G4, בידקו קודם את האחים האפורים שלהם

ניצן סדן 11:5724.07.15
איזה סמארטפון הכי כדאי לקנות? אייפון 6? גלקסי S6? אולי G4? כל התשובות אינן נכונות, לפחות עבור רוב המשתמשים. זה לא שמדובר במכשירים רעים: כל אחד מהם מעולה בדרכו. אלא שגם דגמי הביניים של החברות הגדולות מספקים את הסחורה והרבה יותר בזול.

דגמי הביניים, בניגוד לדגמי הדגל, הם המכשירים הפחות מפורסמים. לא עורכים עבורם מסיבות עיתונאים נוצצות, הם לא מונפים בגאווה על הבמה אחרי הצהרות מחויכות בסגנון "ועוד דבר אחד", ולא מככבים בקמפיינים. ועדיין, אלו הטלפונים שאחראים לרוב המכירות של רוב יצרניות הסלולר. עד לפני כמה שנים הם היו קצת יותר מהמינימום הנדרש: מעט גדולים, נוחים ומהירים יותר מאחיהם הזולים. ואולם, בשנים האחרונות היצרניות שינו גישה. במקום להסתפק במועט, מייצרים את המכשיר הטוב ביותר שמשתלם למכור מבלי לפגוע במכירות מכשירי הדגל.

 

גלקסי A8, מכשיר ביניים לדוגמה גלקסי A8, מכשיר ביניים לדוגמה

 

מכשירי הביניים של היום דומים טכנית למכשירי העילית של השנה שעברה. כשמשווים את פאבלט הביניים האחרון של סמסונג שיחל להימכר החודש בסין, A8, לפאבלט הדגל הנוכחי, נוט 4, שיצא בשנה שעברה, אין סיבה מיוחדת לקנות את האחרון (אלא אם ממש רוצים מכשיר עם סטיילוס או תצוגת QHD במקום Full HD). ה-A8 דק וקל יותר, מציע מצלמה ראשית זהה ומצלמת סלפי טובה יותר, וצפוי להימכר בעולם יותר בזול. נכון, נוט 5 בדרך, אבל ספק אם מבחינת רוב המשתמשים השדרוג באמת יהיה עד כדי כך משמעותי.

 

 

בעיני היצרניות, יתרונם של מכשירי הביניים הוא בכך שלא נעשה עבורם שום פיתוח ייעודי, כיוון שהפיתוחים החדשים ביותר נחשפים במכשירי הדגל. לפיכך זול, קל ומהיר יותר להביא אותם לשוק. החברות גילו שברגע שמכשירי העילית עוברים את הרבעון הראשון להשקתם ומתחילה ירידה במכירות, נשארים הרבה צרכנים שרוצים טלפון חדש אבל לא מוכנים לשלם תמורתו יותר מ-500 דולר.

 

הפער העיקרי שעוד נותר הוא בתחום התצוגה: מסכי מכשירי הדגל מציגים רזולוציית QHD, שנראית מצוין בסרטוני ההדגמה. ואולם, הפיד בפייסבוק, הצ'ט בווטסאפ והממתקים בקנדי קראש נראים דומה ב-Full HD וב-QHD ובכל תצוגה מתקדמת אחרת. אז לפני שרצים לחנות וקורעים את הכיס כדי לקנות טלפון דגל, הביאו בחשבון שגם אחיו האפור יעשה עבודה מעולה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x