$
אינטרנט

סכנה לבוגדים בבני זוג: נפרץ אתר אשלי מדיסון

"הגברים שמשתמשים בו הם בוגדים מטונפים", הצהירו הפורצים. האתר, שהוא שירות היכרויות לבעלי מערכות יחסים, מכיל פרטים של 37 מיליון איש. ההאקרים שפרצו לשרתיו מאיימים לחשוף רומנים שנרקמו דרכו, תמונות עירום שהעבירו הגולשים, פרטי אשראי ועוד

נמרוד צוק 11:4220.07.15
אתר הדייטינג אשלי מדיסון הציע ללקוחותיו, אנשים שמחפשים קשרים מיניים מחוץ למערכת היחסים שלהם, עסקה מפוקפקת אבל ייחודית: אתם תמצאו דרכנו פרטנר לבגידה, ואנחנו נשמור על הסודות המלוכלכים שלכם. כעת משלמים חלק מהמשתמשים, כמו גם בעלי האתר, את החשבון: האקרים הצליחו לפרוץ למאגרי הנתונים של האתר בסוף השבוע. בימים האחרונים הם מפרסמים ברשת את המידע האישי של חלק מלקוחות האתר, תוך תביעה מבעליו לסגור אותו.
ההאקר או קבוצת ההאקרים, שמכנים את עצמם "צוות אימפקט", פרצו למחשבי חברת האם של האתר, Avid Life Media הקנדית. החברה מפעילה שורה של אתרים נוספים ונישתיים יותר בתחום, בהם Established Men אותו החברה מגדירה כשירות לחיבור בין נשים צעירות לגברים עשירים ו-Cougar Life לנשים מבוגרות המחפשות פרנטרים צעירים לסקס. עד כה הם פרסמו מידע אישי של אחוז קטן מ-37 מיליון לקוחות החברה (רובם מאשלי מדיסון), אבל הם מאיימים לפרסם את כל המידע שבידיהם.

 

מתוך פרסומת של האתר מתוך פרסומת של האתר

 

על אף שנראה כי מדובר בנסיון סחיטה, הפורצים לא הציגו בגלוי דרישות כספיות כלשהן אלא תביעה כי החברה תסגור את "אשלי מדיסון" ו"גברים מבוססים" לתמיד, כאשר את האתרים האחרים "מותר" לה להמשיך להפעיל - דבר שמעלה את החשד כי מי שעומד מאחורי המהלך הוא אחד המתחרים. "אם לא תיענה לדרישה נפרסם את כל המידע האישי של כל הלקוחות - פרופילי משתמש, פנטזיות מיניות, תמונות עירום, תמלילי שיחות ופרטי כרטיסי אשראי, כמו גם את מסמכי העובדים בחברה והתכתובות שלהם", איימו חברי "צוות אימפקט" בהודעה שהשאירו לצד קבצי המידע שפרסמו.

 

"הגברים שמשתמשים בשירות הזה הם בוגדים מטונפים"

 

בהודעה הם התנגחו בפיצ'ר בשם "מחיקה מוחלטת" שהחברה מוכרת תמורת 19 דולר, ואמור להבטיח את הסרת המידע האישי של הרוכש ממאגרי הנתונים של החברה ללא עקבות, כמו גם בלקוחותיה. "ALM הרוויחה ממכירת אפשרות המחיקה המוחלטת 1.7 מיליון דולר ב-2014, אבל זהו שקר מוחלט. פרטי עסקאות האשראי של המשתמשים לא נמחקות, והן נשארות במאגר המידע, כולל השמות המלאים והכתובות האמיתיות. הגברים שמשתמשים בשירות הזה הם בוגדים מטונפים ולא מגיעה להם דיסקרטיות כזו".

 

"השתלטנו על כל מערכות המחשוב במשרדיכם, כל בסיסי הנתונים, קוד המקור שלכם, הדו"חות הכספיים ותכתובות האימייל הפנימיות של החברה. סגירת האתרים תעלה לכם כסף רב, אבל הימנעות מציות להוראה תעלה לכם יותר - אתם תהיו חשופים לתביעות ענק על הונאה וגרימת נזק עצום למיליוני לקוחות", איימו הפורצים, שהגדירו את "גברים מבוססים" כ"אתר זנות וסחר בבני אדם עבור גברים עשירים שמוכנים לשלם עבור יחסי מין". ההודעה כללה גם פניה אישית למנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה, טרבור סטוקס, לו הם כתבו "ברוך הבא לסיוט הגרוע ביותר שיכולת לדמיין".

 

החברה טוענת כי היא קרובה למציאת האחראים לפריצה, כאשר לדבריה מדובר באדם או כמה אנשים שהיתה להם בעבר גישה למערכות המחשב שלה - עובד לשעבר או מישהו שעבד עבורה בקבלנות. עם זאת, היא לא הציעה כל פתרון ללקוחות שפרטיהם נחשפו או עלולים להיחשף.

 

תגובת אשלי מדיסון

 

"לאחרונה גילינו נסיון מצד גורמים לא מורשים לפרוץ למערכות המחשב שלנו. פתחנו בחקירה בסיוע מומחי אבטחה מובילים כדי לגלות את מקור, טיב והיקף האירוע. אנו מתנצלים על החדירה הפלילית הזו למידע של לקוחותינו. בשלב זה הצלחנו לאבטח את האתרים שלנו ולסגור את הפרצות, ואנו משתפים פעולה עם רשויות החוק בחקירת הפריצה. בסיוע אחת מחברות אבטחת המידע המובילות בעולם הצלחנו להסיר את הפוסטים שפרסמו האחראים לתקיפה, כמו גם את המידע המזהה את לקוחותינו שפורסם ברשת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x