$
מכשירים ומדריכים

Turing Phone: סמארטפון עשוי מתכת נוזלית

אין לו שקע USB, או שקע אוזניות והוא יקר מאוד - אך המכשיר שחשפה Turing Robotics עשוי מחומר לא שגרתי, כולל כלי אבטחה ייחודיים, מגיע עם מטבע וירטואלי ועוד

עומר כביר 13:1019.07.15

הערך של הסמארטפון הזה יכול דווקא לעלות בעתיד, אולי: הסטארט-אפ Turing Robotics חשף בסוף השבוע את הסמארטפון העתידי שלו: הטיורינג פון (Turing Phone), על שם חלוץ מדעי המחשב אלן טיורינג.

הטלפון מגיע עם מספר מאפייני אבטחה ייחודים וכולל גם מטבע וירטואלי אלמוני יחסית בשם טיורינג קוין, שאם יתפוס יכול בעתיד להעלות את ערכו. “המכשיר הזה מכניס אותנו לעידן טלפון הצופן", טען מנכ"ל החברה, אס.יי.אל צ'או, בראיון לאתר חדשות הטכנולוגיה The Verge.

 

מכשיר הטיורינג פון מכשיר הטיורינג פון

 

הטיורינג פון הוא סמארטפון יוצא דופן: אין לו פתח חיבור לאוזניות או כניסת USB, והוא נטען באמצעות חיבור מגנטי בדומה למחשבי המקבוק אייר ופרו של אפל. על חסרונות אלו מנסה החברה לפצות באמצעות תכונות ייחודיות דוגמת מעטפת עשויה מחומר שמכונה על ידי החברה "מתכת נוזלית", ושלדברי צ'או עמיד יותר מטיטניום, אינו ניזוק כשהוא מתכופף וכן עמיד למים.

 

ממשק האנדרואיד של הטיורינג פון ממשק האנדרואיד של הטיורינג פון

 

בתוך המכשיר, ניתן למצוא מערכת הצפנה ביזורית שפותחה והוטמעה על ידי החברה עצמה, ללא שימוש ביישומים צד ג'. “היא משנה את הפרדיגמה לחלוטין", אמר צ'או, שמסתמן כבעל נטייה להצהרות בומבסטיות ובלתי מבוססות. בנוסף, המכשיר מגיע עם טיורינג קוין אחד, מטבע וירטואלי סטייל ביטקוין שטרם זכה להכרה משמעותית, אך שלדברי צ'או יכול להביא לעליית ערך המכשיר במידה שהמטבע יהפוך לפופולרי.

 

למכשיר סורק טביעת אצבע שנמצא בדופן שלו למכשיר סורק טביעת אצבע שנמצא בדופן שלו

 

למכשיר מסכך 5.5 אינץ' באיכות Full HD, מעבד סנאפדרגון 801 במהירות 2.5 גיגה-הרץ (שנחשב למיושן), מצלמה ראשית של 13 מגה-פיקסל והוא כולל שבב NFC. הוא יגיע לחנויות בארה"ב ב-31 ביולי בתמחור לא נגיש במיוחד: בין 610 דולר לדגם 16 גיגה-בייט (זול רק במעט מהאייפון 6) ל-870 דולר ל-128 גיגה-בייט (יקר יותר מהאייפון 6).

 

בחברה אמנם מקווים למכור לפחות 10 אלף יחידות - היקף הייצור הראשוני של המכשיר - אך הציפייה לא נראית מבטיחה. סוגיית האבטחה לא חשובה מספיק למרבית המשתמשים כדי להפוך אותה לשיקול העיקרי ברכישת מכשיר חדש, והם לא ישושו לוותר על תכונות בסיסיות כמו כניסת אוזניות או USB, בפרט כשמדובר במכשיר שמתומחר כמו מכשיר פרימיום. צ'או, מנגד, סבור אחרת: “זה מכשיר לשוק ההמוני, אבל כזה שמיועד למעצבים ולמי שמערך אפנה, לעילית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x