$
הייטק והון סיכון

Cymmetria גייסה 1.5 מיליון דולר

חברת אבטחת המידע של גדי עברון, דין זיסמן ורן הראל פיתחה טכנולוגיה לאיתור מתקפות שנשענת על זיהוי מתודת הפורץ והטעיה שלו. בסבב השתתפו גם משקיעים פרטיים - ביניהם סטיב קרוקר, אחד מממציאי האינטרנט

ניצן סדן 11:0917.07.15

חברת אבטחת המידע סימטריה (Cymmetria) גייסה 1.5 מיליון דולר מקבוצת החממות והיזמים Y Combinator, מקבוצת Seedcamp ומקרן Felicis. בסבב הגיוס השתתפו גם משקיעים פרטיים, ביניהם סטיב קרוקר - ממציא ה-RFC ומאבות האינטרנט. ההשקעה מתבצעת פחות מחודש לאחר שגייסה סימטריה סבב סיד של מאה אלף דולר ממשקיעיה.

סימטריה פיתחה טכנולוגיית אבטחה שנשענת על חיזוי פעולות ההאקר עצמו לזיהוי סגנון התקיפה, בהתבסס על הרגלים ומתודות של פושעי סייבר למיניהם. המערכת של סימטריה תגלה אם מאחורי המתקפה עומד פושע שמנסה לגנוב נתוני אשראי, האקר שמנסה להשיג מודיעין עסקי וכן הלאה. בשלב זה, יוצג לפורץ מצג שווא של פריצה מוצלחת - אך המידע שיועבר אליו יהיה מזויף או לא רלוונטי.

 

מייסדי החברה. מימין: רן הראל, גדי עברון, דין זיסמן מייסדי החברה. מימין: רן הראל, גדי עברון, דין זיסמן

 

סימטריה הוקמה לפני כשנה בידי מומחה האבטחה גדי עברון, ממקימי מערך האבטחה של תהיל"ה, מערכת המחשוב של משרדי ממשלת ישראל ובעבר כיהן בתפקידים בכירים בקספרסקי וב-PwC. בנוסף, ייסד עברון את IL-CERT, צוות תגובה התנדבותי למתקפות סייבר, שפועל בישראל וכולל כמה מהמומחים הגדולים ביותר בתחום בארץ.

 

ביחד עם עברון (מנכ"ל), מנהלים את סימטריה דין זיסמן (סמנכ"ל טכנולוגיה), מומחה שהוביל צוותי סייבר מיוחדים ב-8200 ורן הראל (סמנכ"ל מוצר), שכיהן בתפקידי סייבר בכירים בבנק לאומי, ורינט וארנסט אנד יאנג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x