$
מכשירים ומדריכים

סמארטפון ה-PET: הקומודור חוזר לחיים, בתור טלפון סלולרי

יצרנית המחשבים האייקונית משנות השמונים כבר לא קיימת כחברה, אך המותג חי ובועט: יזמים פיתחו את ה-PET, סמארטפון אנדרואיד שיושק בקרוב ויצוייד באמולטורים לקומודור 64 ואמיגה

רפאל קאהאן 17:3415.07.15
כל חובב מחשבים שגדל בשנות השמונים זוכר לטובה את קומודור, יצרנית מחשבים פורצי דרך כגון ה-VIC 20, הקומודור 64 והאמיגה. ואולם, החברה שפשטה את הרגל ב-1994, עדיין מעוררת עניין. עד כדי כך שזוג יזמים איטלקים החליטו להשתמש במותג ההיסטורי ולהשיק סמארטפון קומודור.

המכשיר שייקרא PET, על שמו של המחשב הראשון שקומודור ייצרה, יתבסס על אנדרואיד 5 וכבונוס הרוכשים יקבלו שני אמולטורים מובנים - אחד לקומודור 64 והשני לאמיגה. יהיה לו גוף שישלב אלומיניום ופוליקרבונט כדי לבטיח עמידות, מעבד בן שמונה ליבות של מדיה טק במהירות 1.7 גיגה-הרץ ושני גיגה-בייט של זיכרון פעולה.

 

 

בנוסף, ה-PET יצוייד במצלמה בעלת חיישן של 13 מגה-פיקסל מתוצרת סוני ובעדשה עם מפתח צמצם של 2.0 - דבר שאינו שכיח בקרב מכשירים בטווח המחירים הזה. עם זאת, לא מדובר במפרט יוצא דופן, והתמונות הראשונות של המכשיר לא מרשימות במיוחד. חוץ מהלוגו של קומודור, ה-PET דומה לחלק גדול מהמכשירים הסינים שניתן למצוא כיום בשוק.

 

המכשיר צפוי להימכר בכ-300 דולר לדגם הבסיסי עם 16 גיגה-בייט ובכ-365 דולר לדגם הבכיר עם 32 גיגה-בייט. שני הדגמים בחריצי הרחבת זיכרון ויימכרו עם כרטיס בנפח 32 גיגה-בייט.

 

קומודור PET קומודור PET

 

ניכר כי היזמים סומכים על גל הנוסטלגיה הטכנולוגית כדי למכור את ה-PET. אך כדאי להם לשים לב שהמותג קומודור עדיין לא הצליח לייצר עבור מי שהשתמש בו יתרון שיווקי. למעשה, ההיפך הוא הנכון: לפני כשלוש שנים ניסתה חברה להשיק PC מוקטן תחת המותג Commodore USA, אך לאחר מספר חודשים ומכירות מדשדשות היא פשוט נעלמה.

 

יתכן שגורלו של ה-PET יהיה טוב יותר; בסך הכל, מדובר במכשיר שנראה כעסקה לא רעה ועם מספר יתרונות כמו העדשה ויכולת האמולציה למחשבי קומודור. בנוסף, היזמים הבטיחו שהם עובדים במרץ על התאמת משחקי קומדור 64 ואמיגה עבור המכשיר. תאריך ההשקה המדוייק עדיין לא ידוע, אך הוא יושק בתחילה באיטליה, צרפת, גרמניה ופולין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x