• תפריט
בשולי הרשת

בשולי הרשת

ניו יורק לגוגל: אל תציגי פניות שמאלה בשירות Maps

לטענת חברי מועצת העיר, מדובר בעניין של חיים ומוות: בדיקה שבוצעה בניו יורק הראתה שמכוניות שפונות שמאלה מעורבות ביותר מקרי דריסת הולכי רגל ורוכבי אופניים. טענה לגיטימית - או עירייה שמנסה להתנער מאחריות לתאונות?

שירות כלכליסט 12:1213.07.15
גוגל זוכה למספר רב של דרישות, בקשות ופניות מגורמים רשמיים בעולם. אמש (ב') קיבלה אחת יצירתית למדי: עיריית ניו יורק מבקשת להסיר מהנחיות הניווט בגוגל Maps את הפניות שמאלה.

חברי מועצת העיר בראד לנדר, ויידאניס רודריגז, כתבו מכתב לחברה, בו נימקו את הדרישה בכך שפניות אלו אחראיות לשיעור גבוה של תאונות בהם מעורבים הולכי רגל ורוכבי אופניים.

 

גוגל Maps גוגל Maps

 

רודריגז הסביר כי במקומות בהם הפנייה שמאלה מותרת, על הנהגים להצליח להבין עומס של תמרורים ולהצליח להשתחל בתנועה, מה שיוצר בעיית ריכוז המסכנת הולכי רגל.

 

"סיבת המוות המובילה לילדים מתחת לגיל 13 אינה כנופיות, עוני או אלימות - אלא פגיעות רכב", אומר רודריגז לעיתון "אינדיפנדנט". "טרם קיבלנו תשובה מגוגל אולם אנו מקווים שגוגל תשקול זאת".

 

אולם ישנם אנשים שלא משוכנעים שהמהלך יועיל: "אנו יכולים לסמוך לעיתים על המפות של גוגל אך אי אפשר להיות תלוי לגמרי בטכנולוגיה", כתב גולש ברדיט. "זו לא ממש אחריותה של גוגל לגרום לנהגים לנהוג כראוי או לשפר את התשתית של העיר", כתב אחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x