שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

דרמה ברדיט: המנכ"לית אלן פאו התפטרה במפתיע

פאו הודיעה על פרישתה מניהול אתר החדשות בניהול גולשים, על רקע מחאת גולשים שהסעירה בשבוע האחרון את האתר: "היו צדדים שגרמו לי לפקפק באנושות". את מקומה ימלא אחד ממייסדי האתר, סטיב הופמן

עומר כביר 08:0611.07.15

דרמה ברדיט: מנכ"לית אתר החדשות בדירוג גולשים, אלן פאו, הודיעה במפתיע על פרישתה מהתפקיד, על רקע מחאת הגולשים שהסעירה בשבוע האחרון את האתר - כך הודיעה פאו אתמול בלילה. “היו צדדים באתר שגרמו לי לפקפק באנושות", היא אמרה בהודעת הפרישה שלה.

 

את מקומה של פאו ימלא אחד ממייסדי רדיט, סטיב הופמן. פאו עצמה צפויה לשמש כיועצת לדירקטוריון רדיט עד סוף השנה. פאו אמרה הלילה לניו יורק טיימס שההחלטה לעזוב היא תוצאה של הסכמה הדדית בינה לבין הדירקטוריון. “אני והדירקטוריון הבנו שיש לנו דעות מנוגדות לגבי היכולת של רדיט לצמוח השנה. ולפיכך, זה הגיוני להביא מישהו שמחזיק באותה דעה", היא אמרה. בראיון עם אתר חדשות הטכנולוגיה re/code הדגישה פאו שלא פוטרה מתפקידה. “לדירקטוריון יש תפיסה יותר אגרסיבית ממני", הסבירה.

 

פעילותה של פאו בכס המנכ"לית עמדה לביקורת חריפה בשבוע שעבר, אחרי שמנהלי הפורומים הגדולים באתר (סאברדיטס, בלשון הקהילה) חסמו אותם לגולשים לא רשומים. זאת, כמחאה על פיטוריה של מנהלת התקשורת של רדיט, ויקטוריה טיילור, דמות משמעותית ומוערכת בקרב קהילת הגולשים הפעילה של האתר שנחשבה כגורם מקשר מרכזי בין הקהילה להנהלת רדיט. פאו גם זכתה לביקורת רבה בעקבות החלטה לסגור פורומים גזעניים ומקדמי שנאה, שנחשבת כמנוגדת לאופי הליברטאני הקיצוני של קהילת רדיט.

 

אלן פאו. היא והדירקטוריון לא הסכימו אלן פאו. היא והדירקטוריון לא הסכימו צילום: בלומברג

 

פאו התייחסה למתקפות אלו בהודעה שפרסמה באתר. "בשמונה החודשים שלי כמנכ"לית רדיט ראיתי את הטוב, את הרע ואת המכוער ברדיט", היא כתבה. “הטוב סיפק לי השראה חסרת גבולות, והמכוער גרם לי לפקפק באנושות. אני רוצה להזכיר לכולם שאני רק בת אדם, יש לי משפחה ורגשות. כל מי שמותקף ברדיט הוא אדם בדיוק כמוכם וכמוני. כשאנשים ממציאים משהו כדי לתקוף אותי או מישהו אחר זה מתפשט, ובסופו של דבר אנחנו רואים את זה ואנחנו מרגישים רע. לא רק בגלל מה שנאמר, אלא גם כי זה פוגע באותנטיות של רדיט ומערער את אמונתנו באנושות.

 

"אבל הצדדים החיובים של רדיט היו בולטים הרבה יותר מן השנאה. תודה לכל הזרים האדיבים שהביעו את תמיכתם. תודה לכם ששלכתם תמונות של חיות חמודות ועודדתם אותי כשהאתר התמלא בביטויי שנאה. היו ימים שההודעות האישיות שלכם סיפקו לי יותר השראה מכפי שאתם יכולים לדמיין. אז למה אני עוזבת? בסופו של דבר, הדירקטוריון ביקש ממני לספק בחצי השנה הקרובה גידול במספר המשתמשים שלא חשבתי שאני יכולה לספק מבלי לפגוע בערכי היסוד של רדיט”.

 

המנכ"ל החדש: "הקהילה יכולה להיות גדולה פי 10"

 

המנכ"ל הנכנס אמר ל-re/code שהוא נרגש לחזור לרדיט: “אני חלק גדול מרדיט ורדיט הוא חלק גדול ממני. הקהילה יכולה להיות גדולה פי 10 ויש לי חזון ברור איך להגיע לשם. הפיכת רדיט לעסק מכניס לא נמצאת בעדיפות גדולה". הופמן גם הביע הסתייגות מהמתקפות נגד פאו בדיונים ברדיט. “אני לא חושב שאלן הייתה בעמדה שאפשרה לה להגן על עצמה", הוא אמר. “זה בסדר אם המשתמשים כועסים, אבל אני חושב שחלק מהם חצו את הקו וההתקפות שלהם הפכו לאישיות".

 

חבר דירקטוריון רדיט, סאם אלטמן, התבטא עם מילים חריפות יותר: “זה החליא אותי לראות את הדברים שחלק מהמשתמשים כתבו על אלן. היעלמות החמלה שמתרחשת כשאנחנו מאחורי מסכי המחשב לא עושה טוב לעולם. אנשים הם עדיין אנשים גם אם יש אינטרנט ביניהם. אם קהילת רדיט לא תוכל ללמוד לאזן בין אותנטיות לחמלה, אולי יהיה לנו אתר מצוין אבל לעולם לא תהיה לנו קהילה מצוינת”.

 

קהילת רדיט נחשבת לבוטה ונעדרת עידון, בלשון המעטה. המהלכים האחרונים שביצעה פאו באתר עוררו עליה זעם בלתי פורפורציונלי מצד הגולשים, שהתבטא במתקפות אישיות חריפות שהוגדרו על ידי מבקרים כנבזיות ומיזוגניות. אף שפאו לא אמרה זאת, לא מן הנמנע שמתקפות אלו, שעוצמתן והשנאה השזורה בהן לא הלמו את המעשים שעשתה, מוצדקים או לא, היו בין הגורמים שהובילו אותה להחליט לפרוש מהאתר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x