$
הייטק והון סיכון

Highr: לחפש עבודה גם בלי להתכוון

סטארט-אפ ישראלי חדש מאפשר לעובדי הייטק לפרסם אנונימית את תיאור משרת החלומות שלהם ולחברות - למצוא אותם ולהציע להם אותה. זאת, מבלי לפגוע בפרטיות שלהם או לסכן את משרתם הנוכחית

אסף גלעד 14:5730.06.15

הביקוש העצום לעובדים בענף ההייטק מאפשר לעובדים לדלג בקלות ממקום עבודה אחד לאחר ולהשיג במהירות יחסית משרה טובה, מתגמלת וכזו שמתאימה לכישוריהם. ככה זה בשוק בו הביקוש לעובדים גדול מההיצע.

אלא שחברות ההייטק במצוקה: בכל רגע נתון רק 20% מהעובדים בענף מחפשים עבודה חדשה ואילו מאגר העובדים הקיימים סטגנטי בשנים האחרונות. השאר, פשוט נשענים לאחור ומסתפקים במשרה שלהם, למרות שבאופן תיאורטי היו יכולים לשדרג את עצמם במשכורת, בתפקיד או במיקום. כי בענף ההייטק של היום, משרת החלומות שלכם היא בהישג יד, גם אם אינכם מודעים לה. חברת הסטארט-אפ הצעירה Highr מתייחסת אל כל אוכלוסיית העובדים בהייטק שאינם מחפשים עבודה כאל מחפשי עבודה פוטנציאלים.

 

לירן קוצר, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה לירן קוצר, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה צילום: אורי חבושי

 

היא מבקשת מהם לתאר את משרת החלומות שלהם ומספקת לחברות הייטק הצצה אל הפרופיל שלהם שמוצג באופן אנונימי. המראה של Highr אינה סימטרית: החברות המגייסות אינן יודעות את זהותו של העובד כל עוד לא הסכים להיחשף. מצד שני, המועמד הפוטנציאלי יכול לבחון את כל החברות שהציצו בפרופיל שלו ולגלות מדוע לא פנו אליו: האם דרישות השכר שלו היו מוגזמות או שמא ביקש תפקיד בכיר מדי. Highr מעודדת אותו לתקן את גבולות הגזירה שלו בכדי למקסם את ההתאמה בין המשרות הפנויות לדרישותיו.

 

"יש הרבה עובדים שלא ממש מחפשים עבודה באופן אקטיבי", אמר לירן קוצר, ממייסדי החברה והמנכ"ל שלה. "מסיבות שונות כמו פחד, מחסור בזמן או פשוט חוסר מודעות לדרישת השוק. מצד שני, אם נספק לך אנונימיות אולי תוכל לקבל הצעות שיוכלו לשדרג אותך. מי שרוצה, למשל לעבור לסן פרנסיסקו ולעבוד כראש צוות בתחום הגיימינג, אבל לא ממש מחפש את המשרה הזו באופן אקטיבי, זה המקום בשבילו".

 

קוצר מדווח על היענות של 80% מכלל הפונים לשירות להצעות של חברות שונות, בניגוד לשיעור היענות של 7% לפניות הנעשות דרך לינקדאין. Highr משרתת חברות כמו פייסבוק ומיקרוסופט בישראל וכן סטארט-אפים רבים. בקרוב תשיק החברה פעילות בארה"ב. קוצר מדווח על כמה השמות ראשונות וכן על 150 מועמדים הנמצאים בתהליכים שונים.

 

את החברה ייסדו קוצר יחד עם עמי דודו, שהיו בין מייסדי חברת ההשמה להייטק SeeVee שמתמחה בגיוס עובדי הייטק בוגרי היחידות הטכנולוגיות בצבא ונמצאת כיום בבעלות חלקית של מטריקס. קוצר ודודו גם הקימו את חברת שירותי הפרילנסרים Donanza שנסגרה לאחר שביקשה להתחרות בשירותים כמו Elance. לשורות החברה הצטרפה גם הדס וייס-שפרן, לשעבר בכירה במערך גיוס העובדים של גוגל ופייסבוק בעמק הסיליקון. Highr נחשפה אמש (ב') יחד עם עשר חברות נוספות שהשתתפו בחודשים האחרונים במאיץ הסטארט-אפים של מיקרוסופט בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x