$
חדשות טכנולוגיה

דריפלר גייסה 4.5 מיליון דולר להמלצות מותאמות אישית לסמארטפון

האפליקציה מייצרת המלצות לתחזוקת הטלפון החכם של המשתמש, בהתאם לסוג המכשיר. בין המשקיעים: דיוויד אסיא, ינקי מרגלית וראובן אגסי

אסף גלעד 18:0129.06.15

הסטארט-אפ התל-אביבי Drippler הודיע אחר הצהריים (ב') על גיוס ראשון של 4.5 מיליון דולר שהגיע ממספר משקיעים, בהם המשקיעים הותיקים דיוויד אסיא, ינקי מרגלית וראובן אגסי, אביו של שי אגסי. כמו כן, בין המשתתפים בגיוס גם טיטניום השקעות של אלכסנדר אייבזוב וכן מועדון המשקיעים iAngles. לפי אתר המחקר IVC, נראה כי רוב הסכום גויס כבר בשנה שעברה.

 

Drippler מתל אביב היא בוגרת המאיץ של Upwest Labs שמכשיר חברות ישראליות לפעול בעמק הסיליקון. החברה פיתחה אפליקציה שמייצרת למשתמש המלצות לתחזוקת הטלפון החכם שלו. עם ההורדה, מזהה דריפלר את סוג המכשיר שלכם, את גרסת מערכת ההפעלה המותקנת עליו וכן את המפעיל הסלולרי, ועם השימוש בו מהווה מוקד חדשותי רלוונטי, וכן מייצרת המלצות לתחזוקתו. מוצר הבסיס הוא פיד חדשותי המעדכן על חדשות סמארטפונים בדגש על סוג המכשיר שלכם, אך בנוסף מספקת האפלקציה גם המלצות להורדת אפליקציות ומשחקים, טובין וירטואלי רלוונטי, טיפים לשימוש במכשיר וכן המלצות לשדרוג מערכת ההפעלה או לרכישת מוצרים היקפיים כגון סוללות או מטענים.

 

ינקי מרגלית, מהמשקיעים בחברה ינקי מרגלית, מהמשקיעים בחברה

 

בהיבט התוכן, חתומה דריפלר על הסכם הפצה עם בלוגים כגון LifeHacker, Gizmodo וכן בלוגים ממוקדים יותר כמו Android Authority ו- The Android Guy. בעלי אנדרואיד, למשל, יקבלו יותר כתבות שעוסקות באנדרואיד וכן במכשיר ממנו הם גולשים, אם כי לא באופן בלעדי. האפליקציה צברה פופולריות גדולה באנדרואיד ורק בשנתיים האחרונות החלה להפיץ באופן בולט יותר גם גרסת iOS.

 

לא קשה לנחש את המודל העסקי לפיו פועלת החברה: דריפלר מקשרת יצרני משחקים ואפליקציות, וכן יצרנים של ציוד הקפי עם קהל ממוקד וחובב ג'דג'טים. בכך, היא שומרת על יתרון על פני מתחרות כמו סופטוניק ופלייבורד, שמתמקדות בהמלצה על אפליקציות ולא מהוות גם מוקד חדשות וידע מפולח וממוקד.

 

את החברה, שעבר נקראה InfoShell, הקימו יוצאי אלווריון ונקסטווייב רונן יעקובי, דותן גלרון ומתן תלמי המשמש כמנכ"ל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x