$
חדשות התקשורת

פרטנר מאיצה את רשת הדור הרביעי שלה: יוכפל קצב הגלישה בסלולר

החברה מגדילה החל מהיום את תחום התדרים המיועד לרשת הדור הרביעי והמשמעות היא הכפלת מהירות הגלישה הסלולרית ללקוחות החברה במספר אזורים בארץ

אופיר דור 13:3228.06.15

המדינה ממשיכה להתעכב בחלוקת תדרי הדור הרביעי שחברות הסלולר רכשו, ובקבוצת פרטנר מחליטים לקדם דברים לידיים שלהם. היום (א') הודיעה הקבוצה כי היא מכפילה את תחום התדרים המיועד לטובת רשת הדור הרביעי, כך שמהיום הרשת תעבוד על 10 מגה-הרץ במקום 5 מגה-הרץ. הכפלת תחום התדרים מתאפשרת בעקבות פינוי הדרגתי של רשת הדור השני של פרטנר שהשתמשה בתדרים אלו עד כה.

 

המשמעות של המהלך: לקוחות פרטנר ו-012 מובייל בעלי מכשירים תומכים בדור רביעי, יקבלו מעתה מהירות גלישה כפולה ביחס למצב עד היום. לפי פרטנר, רצועה של 10 מגה-הרץ מאפשרת מהירות הורדת נתונים של עד 75 מגה-הרץ לשנייה ומהירות העלאה של עד 25 מגה הרץ, כפול ממה שניתן להשיג ברצועה שמשתמשת בטווח תדרים של 5 מגה-הרץ.

פרטנר מסרה כי "ניתן ליהנות מהמהירות המתאפשרת ברצועת הפס הכפולה בחיפה, הרצליה, תל אביב (הנמל, איילון, צפון יפו), דימונה, ירוחם, ערד, רעננה, כפר סבא, הוד שרון, ופארק אפק הסמוך לראש העין. בתחילת אוגוסט תושלם הפריסה בתל אביב וכמו כן יצטרפו הערים: טבריה, רמת גן, גבעתיים בני ברק, חולון, בת ים ואילת". פרטנר פרסה עד היום למעל מ-1,300 אתרים של דור רביעי, הפריסה הרחבה ביותר מבין החברות בישראל.

 

גלישה בסמארטפון. מהירות כפולה גלישה בסמארטפון. מהירות כפולה צילום: שאטרסטוק

 

במסגרת מכרז התדרים שהסתיים בתחילת השנה, רכשה פרטנר רצועה נוספת של 5 מגה-הרץ. ביחד עם HOT mobile שרכשה גם היא רצועה של 5 מגה, יוכלו שתי החברות להקים רשת דור רביעי בביצועים מקסימליים על רצועת 20 מגה-הרץ. רשת זו תציע מהירות הורדה של עד 150 מגה-ביט ומהירות העלאה של עד 50 מגה-ביט. אולם בשל נושאים בירוקרטיים, חלוקת התדרים בפועל על ידי המדינה מתעכבת ותצא לדרך במקרה הטוב בחודש הבא.

 

גם לסלקום יש רצועה נוספת של 5 מגה-הרץ, אך ככל הנראה היא אינה פנויה לשימוש בדור הרביעי בשלב זה. לפלאפון אין רצועה פנויה ולכן היא תלויה בקבלת התדרים מהמדינה, שכאמור מתעכבת, כדי להאיץ את רשת הדור הרביעי שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x