$
אפליקציות

בדיקת כלכליסט

Disa: לכתוב מהצ'ט של פייסבוק ולקבל תשובה בווטסאפ

האפליקציה מכניסה את פייסבוק, ווטסאפ והודעות ה-SMS שלכם למקום אחד, מה שמאפשר לשלוח הודעות ותמונות בלי לפתוח כל אפליקציה בנפרד. ואולם, אין לה תמיכה בשירותי גוגל ומיקרוסופט ובשיחות קוליות

רפאל קאהאן 08:3826.06.15

עבור משתמשי מחשב, אפליקציות צ'ט כמו טריליאן, שיודעות לקבל ולשלוח הודעות משירותים שונים כגון גוגל, מיקרוסופט, יאהו ו-AOL הן חדשות ישנות. אבל באופן מפתיע, עבור משתמשי סמארטפונים מדובר בתופעה חדשה. דיזה (Disa) היא אפליקציה שמאפשרת לכם לנהל שיחות צ'ט בסמס, צ'ט פייסבוק או ווטסאפ באופן שקוף.

דיזה עדיין נמצאת רשמית בבדיקה (בטא), אך היא יציבה ומאפשרת שימוש ללא באגים. הרעיון פשוט: מורידים את האפליקציה שרשמית תומכת באופן אוטומטי רק במשלוח הודעות SMS או MMS, מוסיפים שני תוספים (פלאג-אין) שהמפתחים מעמידים לרשות המשתמשים ומחברים דרכם את האפליקציה לחשבון הפייסבוק והווטסאפ.

 

דיזה, מרכז תקשורת לכל שירותי הצ'ט שלכם דיזה, מרכז תקשורת לכל שירותי הצ'ט שלכם

 

החל מרגע זה ואילך האפליקציה חוסכת מכם את הצורך לפתוח את המסנג'ר של פייסבוק או את אפליקציית ווטסאפ בנפרד. דיזה פועלת ברקע ויתרונה הגדול והישיר הוא החיסכון במשאבים ובחשמל. ניתן לבצע דרכה כמעט כל דבר שאתם מבצעים באפלקיציות הרשמיות, כמו משלוח קבצים או יצירת קבוצות.

 

ואולם, לאפליקציה יש עדיין מגבלות כמו חוסר תמיכה בשירות השיחות הקוליות של ווטסאפ ופייסבוק. בנוסף, מדובר בשירות שהוא עדיין בחיתוליו. מבחינת תפעול, אין הבדל בינה ובין אפליקציות דומות: יש לכם מסך מרכזי בו מתרכזות כל השיחות, וכפתור + שפותח את מסך בחירת איש הקשר והשירות דרכו תרצו לתקשר.

 

חוץ משיחות קוליות, ניתן לבצע את כל הפעולות הרגילות בווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר חוץ משיחות קוליות, ניתן לבצע את כל הפעולות הרגילות בווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר

 

המפתחים הודיעו לאחרונה שהם הופכים את התשתית של דיזה לקוד פתוח - מה שיאפשר למפתחים רבים לייצר תוספים לשירות החביב עליהם. אני משתמש באפליקציה מזה מספר חודשים ואם בהתחלה השימוש בה היה מתיש, כעת אני יכול לציין שהיא יציבה כמו כל אפליקציה מסחרית גדולה.

 

לא ברור מה המודל העסקי של המפתחים, או אם יש להם גיבוי של פייסבוק או כל חברה אחרת, אבל יש להניח שהפיתוח שלהם יהפוך לכלי פופולרי מאוד בשנים הקרובות. לדיזה אין ממש מתחרים ישירים, אמנם יש שירותים כגון Snowball ו-C-Notice שיודעים לספק התראות משירותי הצ'ט השונים, אך מענה ידרוש לפתוח את האפליקציה המקורית, כך שאין בהן ממש יתרון.

 

דיזה ניתנת להורדה בחינם לאנדרואיד ודורשת תהליך הורדת תוספים מתוכה, אך אין זה דורש יותר מכמה דקות. המפתחים מבטיחים בקרוב גם גרסה לאייפון. תמיכה בשירותי צ'ט שונים כגון הנגאאוטס של גוגל או מסנג'ר של מיקרוסופט כנראה יגיעו בהמשך. כל מה שנותר לקוות זה שפייסבוק לא תחסום את הגישה לשירותי הצ'ט שלה ולווטסאפ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x