$
אינטרנט

חדשות רעות ליוטיוב: פייסבוק משתלטת על שוק הפרסום בווידאו

הרשת החברתית נוגסת בנתח גדול מעוגת הפרסומות שמוצגות בטרם צפייה בסרטונים, משום שהמשתמשים בה נוטים לצפות בפרסומות ולא לדלג עליהן. ואולם, מודל התמחור של יוטיוב עדיין אטרקטיבי יותר למפרסם

נמרוד צוק 13:5023.06.15
פייסבוק נוגסת בנתח השוק של יוטיוב כפלטפורמה לפרסומות וידאו עבור מפרסמים גדולים, כך קובע מחקר חדש של חברת המחקר הבריטית אמפרה אנליסיס. הרשת החברתית הופכת ליעד המועדף לסרטוני פרסומת שמוצגים לפני הווידאו שהמשתמש ביקש לראות (pre-roll). על פי המחקר, פייסבוק מציעה הבטחה מוצקה יותר מיוטיוב שהגולשים אכן יצפו בסרטונים.
אמפרה צופה כי במהלך 2015 יצפו משתמשי פייסבוק בכשני טריליון סרטונים, לעומת שלושה טריליון ביוטיוב. ברבעון השלישי של 2014 עמד היחס בין שתי החברות על 1 ל-9 - 702 מיליארד סרטונים ביוטיוב לעומת 77 מיליארד בלבד בפייסבוק. על פי המחקר, 15% ממשתמשי האינטרנט בארה"ב צפו במהלך החודש האחרון בסרטונים בפייסבוק, כאשר 17% מתוכם לא צרכו שום תכני וידאו ביוטיוב - נתון שמצביע על מגמת הנטישה של חלק מהגולשים את יוטיוב לטובת הרשת החברתית כפלטפורמת הווידאו המועדפת עליהם.

 

מאיים על יוטיוב. צוקרברג מאיים על יוטיוב. צוקרברג צילום: בלומברג

 

עם זאת, מודל התמחור של יוטיוב עדיין אפקטיבי יותר מזה של פייסבוק עבור המפרסמים: יוטיוב גובה תשלום רק כאשר מבקר צפה בפרסומת כולה, כאשר פייסבוק מחייבת את המפרסם לאחר שלוש שניות של הצגת הסרטון בלבד. כתוצאה מהמאבק במתעצם בין גוגל לפייסבוק על השליטה בשוק הנחשק, טוענים באמפרה, נראה בשנים הקרובות יותר ויותר פרסומות וידאו - אבל במקביל, נזכה לראות תכנים עשירים ומגוונים יותר שההכנסות הגדלות מסוג פרסום זה יאפשרו להפיק.

 

התקציבים לפרסום באינטרנט (פרסומות וידאו לצד סוגי פרסום אחרים) יעברו כבר ב-2017 את אלו שמוקדשים לפרסום בטלוויזיה ב-12 מדינות, קובע מחקר אחר של קניינית המדיה זניט-אופטימדיה, שצופה כי 28% מתקציבי הפרסום בעולם, כ-531 מיליארד דולר, יושקעו בשנה זו בקמפיינים ברשת. החלק של פרסומות הווידאו מכלל העוגה צמח ב-33% במהלך 2014 והוא צפוי להמשיך לצמוח בקצב דומה, טוענת החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x