$
חדשות טכנולוגיה

נתניהו: "יו"ר גוגל אמר לי שישראל מובילה בתחום הסייבר בעולם"

ראש הממשלה בכנס הסייבר שנערך באוניברסיטת תל אביב: "אנחנו מתכננים להשקיע הרבה בקידום החינוך של הצעירים בתחום"

רפאל קאהאן 11:0323.06.15

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר היום (ג') בכנס הסייבר השנתי של המרכז למחקר הסייבר של אוניברסיטת תל אביב. נתניהו התייחס בראשית נאומו לתקרית תקיפת האמבולנס ברמת הגולן על ידי אזרחים דרוזים: "אנחנו לא נרשה לאף אחד לקחת את החוק לידיים. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה".

 

בהמשך נאומו התייחס ראש הממשלה לתחום הסייבר: "שוחחתי בשבוע שעבר עם אריק שמידט (יו"ר גוגל) והוא אמר לי שהוא מאמין שישראל היא המובילה בתחום בעולם. אנחנו מתכננים להשקיע הרבה בקידום החינוך של הצעירים במקצועות הסייבר. האיום העיקרי עלינו הוא ממשלות זרות. איראן תוקפת בכל עת - את ישראל, סעודיה וארה"ב ואנחנו צריכים להתמודד עימה. ישראל מהווה מקום מרכזי ואני רוצה לומר לכם, אם אתם לא בישראל, כדאי שתגיעו, ואם כבר הגעתם כדאי לכם לעשות יותר".

 

יו"ר גוגל אריק שמידט יו"ר גוגל אריק שמידט צילום: בלומברג

 

לדברי נתניהו, "משימתי כראש ממשלה הוא לדאוג לכך שנהיה בחוד החנית של החדשנות והקדמה בתחום. זהו תחום המשתנה במהירות. העברנו שתי החלטות חשובות בתחום הסייבר, הראשונה היא הקמת רשות סייבר לאומית שתרכז את התחום בצד האזרחי. בנוסף החלטנו על הקמת זרוע סייבר בצה"ל שתטפל בנושא מהצד הצבאי".

 

ראש הממשלה אמר עוד: "אנחנו מסתדרים תוך כדי תנועה, מהרגע שהחלטנו על היעד, אנחנו יכולים להתקדם בשיתוף עם התעשייה. אנחנו צריכים לאתגר את המוסכמות, זה אחד היתרונות שלנו בישראל. אנחנו גם משקיעים בכל עת. אני מאמין בשילוב בין האקדמיה, הממשלה והתעשייה. זו הסיבה שאנחנו מעבירים את כל יחידות הסייבר הצבאיות לבאר שבע, שם ביחד עם מרכז הסייבר האזרחי וכן אוניברסיטת בן גוריון נוכל לייצר שותפות יעילה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x