שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

הרובוט המשרת Pepper הושק ואזל מן המלאי תוך דקה בודדת

פפר נועד לתפקד כבייביסיטר, מטפל לקשישים, עוזר אישי בבית ובהמשך גם כפקיד קבלה בבתי עסק ומוסדות ממשלתיים. מחירו עומד על 1,800 דולר והודות למערך חיישנים מתוחכם, ביכולתו לזהות רגשות אנושיים ולהגיב בהתאם

שירות כלכליסט 13:5722.06.15
מי רוצה רובוט משרת ביתי? מסתבר שהרבה אנשים: Pepper, הרובוט המשרת שפיתחה סופטבנק היפנית, הושק בסוף השבוע בטוקיו ואזל מן המלאי תוך דקה אחת.
הוא נחשף לפני כשנה וזכה לעניין רב, בזכות יכולתו לזהות דיבור בשפה טבעית (באנגלית, יפנית, ספרדית וצרפתית), מחוות פנים ובכך לקלוט את רגשות המשתמש ולהגיב בהתאם. לרובוט חיישני מגע, תאוצה ומצלמות והוא מחובר למנוע ענן שמשלים את פעולות העיבוד שלו ומתעדכן באופן רציף. "בפעם הראשונה בהיסטוריה, אנחנו נותנים לרובוט לב" אמר מנכ"ל החברה, מסיושי סון באירוע חשיפת פפר.

 

רובוט שמזהה רגשות. פפר רובוט שמזהה רגשות. פפר

 

פפר מתנשא לגובה של 120 ס"מ ושוקל כ-30 ק"ג. יש לו יותר מ-200 אפליקציות שונות שפותחו עבורו, במטרה להציג מזג אוויר וחדשות ולעשות דברים אחרים שכל סמארטפון יכול. ואולם, בהיותו רובוט, מסוגל פפר לסייע בבית במלאכות שונות, לשחק עם ילדים ולהציג להם סרטים תוך שהוא משדר את מה שקורה בחדר למכשירים חיצוניים, לארח חברה לקשישים בודדים ועוד.

 

 

הוא עולה כ-1,800 דולר ומחזור המכירה הראשון כלל אלף יחידות. הרוכשים הם צרכנים סקרנים, שרוצים רובוט ביתי. ואולם, סופטבנק לא מכוונת את המוצר אל המאמצים המוקדמים כי אם אל תאגידים: פפר יוכל לתפקד כפקיד דלפק בעסקים ומוסדות ממשלה, מה שיוכל לחסוך הוצאות כ"א גדולות. בחודש הבא תחשוף סופטבנק את הדגם הארגוני של פפר ואת מחירו הרשמי - וגם תשיק מחזור נוסף של הדגם הביתי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x