$
חדשות טכנולוגיה

פולין: האקרים קרקעו את חברת התעופה הלאומית

פריצה למחשבי חברת לוט בנמל התעופה הבינלאומי בוורשה הובילה לעיכוב של כחמש שעות עבור 1,400 נוסעים. ההאקרים חדרו למערכות תכנון נתיבי הטיסה - מה שגרם לקרקוע עשר טיסות ולעיכוב של תריסר נוספות

רפאל קאהאן 12:2022.06.15
האקרים פרצו למחשבי חברת התעופה הפולנית לוט בנמל התעופה הבינלאומי שופן בוורשה, והשביתו את המראות והנחיתות של מטוסי החברה במשך חמש שעות. על פי דיווח של רויטרס אמש (א'), הפריצה שהחלה בשעות אחר הצהריים הובילה לביטול של עשר טיסות ולעיכוב של תריסר נוספות.

ההאקרים פרצו למחשבים המשמשים לתכנון נתיבי טיסה. האירוע גרם לכ-1,400 נוסעים עיכוב של כ-5 שעות עד סיום הטיפול באירוע הסייבר. הפריצה התמקדה בחברת לוט, מה שלא השפיע על פעילות חברות התעופה האחרות שפעלו בשופן.

 

מטוס של חברת לוט מטוס של חברת לוט צילום: בלומברג

 

לפי הערכות, ההתמקדות בחברה ספציפית מראה על מתקפת סייבר פלילית ולא ניסיון פיגוע. לא ידוע על גניבת מידע או פגיעה במערכות, כך שלא ברור מה ניסו ההאקרים להשיג. דובר חברת התעופה מסר כי מחשבי החברה עומדים בכל דרישות אבטחת המידע והם "מהמתקדמים שיש בנמצא". עוד הוסיף הדובר: "אם זה קרה לנו - זה עלול לקרות לאחרים בתעשייה".

 

אין זו הפעם הראשונה שהאקרים מנסים לפרוץ למערכות של נמלי תעופה. לפני כשנתיים ארעה מתקפת סייבר על LAX, נמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס, שהשביתה את פעילות מגדל הפיקוח וגרם לפאניקה בקרב רשויות התעופה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x