$
אינטרנט

גוגל מעיפה אתרי "פורנו נקמה" מתוצאות החיפוש

המאבק בז'אנר הפורנו הבעייתי - שמתבסס על פרסום תמונות אירוטיות של בנות זוג לשעבר במטרה להשפילן - מקבל חיזוק משמעותי. ענקית האינטרנט לא תציג עוד קישורים לאתרי פורנו נקמה, מה שייפגע בפעילותם

עומר כביר 14:1921.06.15
הנקמה לא תוגש: גוגל הודיעה בסוף השבוע שתסיר קישורים לתמונות וסרטוני פורנו נקמה ממנוע החיפוש שלה. פורנו נקמה הוא אחד מהתכנים הנתעבים (ואף ספק חוקיים) שניתן למצוא ברשת; ייצוג מקובל שלו הוא חלאה ממין זכר שנפגע מסיום מערכת יחסית מעלה לרשת תמונות אירוטיות של בת או בן זוגו (שבדיעבד עשו טוב כשבחרו שלא להמשיך ולחלוק איתו את חייהם) כדי להשפילם ולנקום בהם.

הנושא זוכה בשנים האחרונות לסיקור תקשורתי ניכר ובמדינות שונות יש כבר הליכי חקיקה שנועדו לעצור התנהגות מסוג זה. כעת, גם גוגל מצטרפת למאבק החשוב. “הפילוסופיה שלנו תמיד הייתה שהחיפוש צריך לשקף את כל הרשת", כתב אמית סינגאל, סגן נשיא בכיר לחיפוש, בפוסט בבלוג הרשמי של גוגל.

 

פורנו נקמה. אילוסטרציה פורנו נקמה. אילוסטרציה

 

“אבל תמונות פורנו נקמה הן אישיות מאוד, בעלות פוטנציאל הרסני ומשפילות את הקרבנות - בעיקר נשים. מעתה, נכבד בקשות להסיר ממנוע החיפוש קישורים לתמונות עירום או תמונות בעלות הקשר מיני שהועלו ללא הסכמת המצולם".

 

לדברי סינגאל, מדובר במדיניות מוגבלת שדומה לזו שבמסגרתה מסירה החברה קישורים לתוכן רגיש דוגמת פרטי חשבון בנק. היא תופעל בשבועות הקרובים, עם פרסום טופס מקוון שיאפשר לגולשים להגיש בקשות להסרת פורנו נקמה ממנוע החיפוש.

 

"אנחנו יודעים שזה לא יפתור את בעיית פורנו הנקמה, אנחנו לא מסוגלים להסיר את התמונות מהאתרים עצמם, אבל אנו מקווים שהסרת תמונות כאלו מתוצאות החיפוש תסייע", אמר סינגאל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x