$
אפליקציות

אובר: הגענו למיליון נסיעות ביום בסין

מסמך ששלח מנכ"ל החברה לבעלי המניות ונחשף על ידי הפייננשל טיימס, מגלה כי בחודש האחרון הכפילה החברה את היקף עסקיה במדינה

שירות כלכליסט 16:1412.06.15

נהגי אובר מבצעים כיום קרוב למיליון נסיעות ביום בסין, כך עולה ממסמך ששלח מנכ"ל החברה טראוויס קלאניק לבעלי המניות שלה ונחשף על ידי הפייננשל טיימס. במהלך החודש האחרון בלבד הצליחה החברה להכפיל את היקף עסקיה במדינה, טוען קלאניק. מתוך עשר הערים המכניסות ביותר עבור אובר ברחבי העולם, ארבע מצויות בסין, כאשר קצב הגידול של השירות בערים הסיניות מהיר בהרבה מזה שהחברה הגישה בתחילת פעילותה בניו יורק.

 

מדובר בהיקף פעילות הדומה למספר הנסיעות היומי בכל שאר המדינות בהן החברה פועלת גם יחד, על פי נתונים שפרסמה החברה לפני כחצי שנה בפוסט בבלוג שלה. על פי הערכה אחרת שפרסם הניו יורק טיימס בשבוע שעבר, עם זאת, היקף הפיעלות של אובר בסין עומד כיום על כ-100 אלף נסיעות ליום בלבד.

 

אובר אובר צילום: אסף גלעד

 

היקפו העצום של השוק הסיני הופך אותו ליעד מרכזי עבור החברה, והיא מתכננת להשקיע בהרחבת הפעילות שלה בו יותר ממיליארד דולר עד סוף השנה, מגלה המסמך. הסכום עשוי להיות אף גבוה יותר במידה ואובר תצליח בגיוס סבב השקעות נוסף, ייעודי לפעילותה בסין, אותו היא מתכננת להשלים בהמשך החודש.

 

יש תחרות מקומית

 

על פי המסמך, הפעילות של אובר בסין מתרכזת כיום ב-11 ערים כאשר האתגר המרכזי שלה הוא התחרות הקשה מצד Didi Kuaidi, אפליקציית מוניות מקומית שפועלת בגיבוי ענקיות האינטרנט הסיניות טנסנט ועליבאבא. תוכניות ההתרחבות שלה כוללות יצירת נוכחות ב-50 ערים נוספות במדינה, מתוך 80 הערים הסיניות עם אוכלוסיה של 5 מיליון ויותר תושבים, במהלך השנה הקרובה.

 

"אנו רואים את השוק הסיני כאחת ההזדמנויות העסקיות הגדולות ביותר עבורנו, פוטנציאלית גדול ורווחי יותר מארה"ב. עם זאת, ההצלחה בשוק הזה דורשת מחויבות ארוכת טווח ורצון חזק, בשילוב הבנה עמוקה של הייחודיות התרבותית של סין", כתב קלאניק במסמך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x