$
אינטרנט
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

תופעה בקיקסטארטר: הכסף לא הספיק? נסה לסחוט מהגולשים עוד

זוג מפתחים הצליח לגייס 400 אלף דולר מגולשי אתר מימון ההמונים כדי להשיק כותר המשך למשחק Quest for Glory. עתה הם מנסים לקושש עוד מאה אלף דולר ומכעיסים את התורמים. מסתבר שמדובר בתופעה נפוצה משנדמה

הראל עילם 17:3011.06.15
לפני שנתיים וחצי גייס זוג מפתחי המשחקים לורי וקורי קול 400 אלף דולר מגולשי קיקסטארטר במטרה ליצור משחק המשך בסדרה האהודה Quest for Glory. זה אולי נשמע כמו סכום מרשים, אבל הוא לא הספיק: הם לא יכלו לשלם את משכורות העובדים במלואן, לא משכו משכורות בעצמם ומשכנו את ביתם. והמשחק? אפילו לא קרוב ליציאה.

עכשיו הם מנסים לגייס מהגולשים עוד 100 אלף דולר במה שגם הם מגדירים "צעד לא שגרתי" כדי להשלים את הפרויקט. המשקיעים המקוריים זעמו, ונכון לכתיבת שורות אלה כלל לא בטוח שגיוס ההמשך יושלם בהצלחה.

 

המשחק M.O.R.E המשחק M.O.R.E

 

הזוג קול לא לבד. בדצמבר 2013 קבוצת מפתחים פולנית היתה אמורה להוציא משחק אסטרטגיה בשם M.O.R.E, אחרי שגייסה מהגולשים 90 אלף דולר. זה לא קרה, ובספטמבר 2014 היא הצליחה לגייס 17 אלף דולר נוספים ברשת. גם המשחק הזה עדיין לא יצא.

 

התופעה הזאת, שבה יוצרי משחקים מתחננים לעוד כסף מהגולשים כדי להשלים פרויקטים, מקשה על האחרונים. האם יחליטו לא לזרוק עוד פעם כסף לאותו בור, או אולי יעשו זאת בהנחה כדי לקבל את המוצר ששילמו עבורו?

 

אינדיגוגו, מתחרתה של קיקסטארטר, פתרה חלקית את הבעיה בהוספת ביטוח כנגד פרויקטים שגייסו כספים אבל לא סיפקו את המוצר. חלק מהמיזמים מוכרים מרצ'נדייס באופן עצמאי, ואחרים קיבלו תרומות באופן חופשי ורציף אחרי הקמפיין. ואולם, דוגמאות חיוביות אלה לא מונעות מיותר ויותר מפתחים, שהפרויקטים שלהם מצויים בסכנה, ליזום קמפיינים חדשים ולקוות שהגולשים ירחמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x