$
חדשות טכנולוגיה

גוגל חשפה את Sidewalk Labs, חברה שתתכנן ערים חכמות

חברת המחקר תפתח פתרונות לבעיות בתחומי התחבורה, זיהום האוויר, החיסכון באנרגיה והתשתיות העירוניות. בנוסף, תשתף פעולה עם מעבדות גוגל, תתפקד כחממה טכנולוגית ותשקיע בסטארט-אפים

הראל עילם 11:3311.06.15
גוגל רוצה לעצב את ערי העתיד: ענקית הטכנולוגיה הקימה את Sidewalk Labs, חברת מחקר חדשה שתעסוק בתחום.מטרתה: איתור פתרונות לבעיות הגדולות ביותר בתחבורה, זיהום, חסכון באנרגיה, תשתיות ותכנון ערים.

החברה החדשה כנראה קשורה למעבדות Y המסתוריות שפייג' הקים לפני יותר משנה. גוגל Y, בניגוד למעבדות גוגל X המנוהלות על ידי סרגיי ברין, חוקרות פתרונות לבעיות חברתיות ולוגיסטיות, כגון הקמת ערים חכמות ושדות תעופה יעילים יותר.

 

הדמיה של מטה גוגל המתוכנן הדמיה של מטה גוגל המתוכנן צילום: אם סי טי

 

סיידווק תנוהל על ידי דן דוקטורוף, לשעבר יד ימינו של ראש עיריית ניו יורק הקודם, מייקל בלומברג."עד 2050, האוכלוסיה האורבנית תכפיל את עצמה, מה שיעצים לחצים סוציו-אקונומיים, אקולוגיים ובריאותיים. אנחנו נמצאים בנקודת מהפך היסטורית, אבל עם דאגות אמיתיות", הזהיר דוקטורוף. לפי דו"ח סביבתי של האו"ם, שני שליש מכל אוכלוסיית העולם תגור בערים עד 2050.

 

לפי דוקטורוף סיידווק תשתמש בין השאר בפיתוחים קיימים בתחום אינטרנט הדברים אבל גם תתפקד כחממה, תשקיע בטכנולוגיות ובחברות רלוונטיות, ותפתח פתרונות אחרים בעצמה. בין השאר, היא מתכוונת לפתח ערים מודולריות."דרך העבודה שלנו תפתח עם השנים, ורק התחלנו עכשיו" אמר דוקטורוף בראיון לניו יורק טיימס.

 

גוגל עובדת על פיתוח דומה עבור המטה החדש שהיא מקימה בימים אלו במאונטיין ויו, שיכלול בין השאר שטחי עבודה עם מחיצות הנעות על מסילות רובוטיות ומאפשרות חלוקה מחדש של חלל העבודה בתוך דקות. גג הבניינים במטה החדש גם יכללו גינות אקולוגיות, פתרון שהפך לנפוץ בעשרים השנה האחרונות במספר ערים מתחדשות כגון סינגפור ומדריד.

 

פייג' השווה מצידו את סיידווק לקאליקו - חברת ביוטק שגוגל הקימה ב-2013, עם המטרה השאפתנית "למצוא פתרון למוות". בדומה לקאליקו, אומר פייג', גם סיידווק תפעל עצמאית ותתמקד בפתרונות עתידיים "לטווח ארוך". משרדי סיידווק ימוקמו בניו יורק ויכללו באופן ראשוני מספר עובדי גוגל. לא ידוע כעת כמה כסף גוגל מתעתדת להשקיע בסיידווק, אבל ההשקעה שלה בקאליקו בשנתיים האחרונות נמדדת במאות מיליוני דולרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x