$
הייטק והון סיכון

חדש מאינטל: קרן הון סיכון שתשקיע רק בחברות שמנוהלות בידי נשים

Diversity Fund תשקיע 125 מיליון דולר בסטארט-אפים ברחבי העולם בחמש השנים הקרובות. הקרן הוקמה במסגרת מדיניות אינטל שקוראת לשינוי רמת הייצוג של נשים בתעשיית ההייטק

מאיר אורבך 19:3309.06.15
אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות הבינלאומית של ענקית השבבים, חשפה היום את Diversity Fund – קרן הון סיכון חדשה שתשקיע אך ורק בחברות שמנוהלות בידי נשים ותפעל בחמש השנים הקרובות.
זוהי הקרן הגדולה מסוגה בעולם והחברה הקימה אותה לאור מדיניותה בתחום גיוון כוח האדם והשוויוניות. הקרן תשקיע בארבע חברות אמריקאיות, אך לא מן הנמנע שתפעל גם בישראל.

 

ליסה למברט (במרכז), מנהלת הקרן ליסה למברט (במרכז), מנהלת הקרן

 

מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' אמר בעבר כי בכוונתו להביא את החברה לייצוג מלא של נשים וקבוצות מיעוט במצבת העובדים עד 2020. היעד מחייב גם את אינטל ישראל, שבה נשים מהוות 21% מכוח האדם ו-30% משדרת הניהול הבכיר.

 

דו"ח שפורסם לאחרונה בידי מכללת בבסון גילה כי רק 15% מהחברות שזוכות למימון הון סיכון בארה"ב כוללות נשים בהנהלתן. בנוסף, חברות שבראשן עומדות נשים זוכות רק ל-3% מהשקעות ה-VC במדינה. לטענת החוקרים, פחות מאחוז בודד ממייסדי החברות בעמק הסיליקון הם ממוצא אפרו-אמריקאי או לטיני וכי הרוב המכריע של מייסדי החברות הם גברים לבנים או ממוצא אסייתי.

 

"אנו גאים להוביל את המאמצים להשגת שיתוף רחב יותר ביזמות ותעסוקה בענף הטכנולוגיה", אמרה ליסה למברט, סגנית נשיא ומנכ"לית אינטל קפיטל, שעומדת גם בראש הקרן החדשה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x