$
חדשות טכנולוגיה

בכיר בגוגל: רובוטים לא ישמידו אותנו, חידלו מלפחד מבינה מלאכותית

ד"ר מוסטפה סולימן, שהוביל פיתוח רשת עיצבית שמדמה מוח של תינוק, טען שמכונות תבוניות לא יאיימו על האנושות. לדבריו, שהפחד מפיתוחים בתחום האינטליגנציה המלאכותית פוגע בקידמה האנושית.

הראל עילם 17:5709.06.15

"הרעיון שאנחנו צריכים להיות מודאגים עכשיו מהסכנות של אינטליגנציה מלאכותית ורובוטיקה הוא מגוחך לחלוטין" אמר מוסטפה סולימן, ראש מחקר האינטליגנציה המלאכותית במעבדות Deepmind של גוגל. סולימן אמר את הדברים בכנס AI2015, שנערך בלונדון בשבוע האחרון.

סולימן אמר זאת כתגובה למה שהגדיר כשטף של פרסומים שליליים, התבטאויות של בכירים וסרטים העוסקים בנושא. "בין אם זה סרטים שמספרים איך רובוטים יהרגו את כולנו או מדענים שמחפשים ליצור רובוטי סקס מטורפים, הנרטיב השתנה מ'נכון שזה נורא איך שאינטליגנציה מלאכותית לא מתקדמת לשום מקום' ל'נכון שזה נורא שאינטליגנציה מלאכותית היא כזאת הצלחה'. זה השתלט על כל השיח, וזה לא נתפס" אמר.

 

רובוט רוצח מהסרט "שליחות קטלנית". לפי גוגל, הוא יישאר בעולם המד"ב ולא יהפוך למציאות רובוט רוצח מהסרט "שליחות קטלנית". לפי גוגל, הוא יישאר בעולם המד"ב ולא יהפוך למציאות

 

מספר מדענים, יזמים ואנשי תוכנה מובילים הזהירו בשנים האחרונות מפני הסכנות של מכונות תבוניות. ביניהם ניתן למצוא את פרופסור סטיבן הוקינג, ביל גייטס, מייסד אורקל לארי אליסון והמהנדס והיזם הסדרתי אלון מאסק. הוקינג נאם מספר פעמים בנושא ואף הגדיר זאת כ"סכנה הקיומית הגדולה ביותר העומדת בפני המין האנושי".

 

סולימן מצידו דוחה את הטענות האלו אף טוען שהן מסוכנות בעצמן, בכך שהן מסיטות את הדיון מהנושא המרכזי. "האזהרות מאיום קיומי למין האנושי שולטות לחלוטין בדיון, אבל הן רק מרחיקות אותנו ממה שחשוב באמת, שזה דיון על אתיקה מקצועית וענייני בטיחות ופרטיות" הוסיף סולימן. "אינטליגנציה מלאכותית תהיה כלי מאוד חזק ושימושי, אבל אחד שאנחנו ננהל, נגביר ונגדיר, בדיוק כמו כל כלי אחר בעולם. אנחנו עושים זאת כדי להעצים את האנושות, לא כדי להרוס אותה".

 

דיפמיינד, הכוללת 140 מדענים, נרכשה על ידי גוגל בתחילת 2014 ב-400 מיליון דולר. היא הוקמה על ידי סולימן ביחד עם ד"ר דמיס האסאביס. החברה יצרה מערכת בינה מלאכותית מבוססת רשת עיצבית שמחקה את דרך החשיבה של תינוק אנושי ומסוגלת בדרך זו לזהות תבניות ולהבין תמונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x