$
חדשות טכנולוגיה

התקפת סייבר על ארה"ב: האקרים גנבו פרטים של 4 מיליון עובדי ציבור

גורם המעורב בחקירה: ההאקרים פעלו מטעם ממשלת סין; שגרירות המדינה בארה"ב: "קפיצה למסקנות והעלאת תיאוריות היפותטיות הן חסרות אחריות"

שירות כלכליסט 08:4005.06.15

האקרים פרצו לפני חודש וחצי למחשבי סוכנות פדרלית בארה"ב האחראית על משאבי אנוש, וככל הנראה הצליחו להשיג מידע על 4 מיליון עובדים בהווה ובעבר בשירות הממשל - כך מסרו הרשויות במדינה. גורמים המעורבים בחקירה מסרו שמאחורי מתקפת הסייבר עומדים האקרים שפעלו מטעם ממשלת סין.

 

הפריצה המקוונת נחקרת על ידי הבולשת הפדרלית (FBI). הסוכנות לניהול כוח אדם (OPM) זיהתה באפריל חדירה זרה למערכות מאגרי המידע שלה, אך רק בתחילת מאי התחזק החשד שנחשפו נתונים חסויים. לפי הפרסומים, ההאקרים הצליחו גם לחדור למאגרי מידע של הסוכנות שאוחסנו במרכז מחשוב במטה משרד הפנים האמריקני.

 

(ארכיון) (ארכיון)

 

גורם שמעורב בחקירה מסר לסוכנות רויטרס שמתקפת הסייבר יצאה לפועל מחוץ לארה"ב, אך סירב לאשר או להכחיש אם החשודים פעלו משטח סין. הסוכנות לניהול משאבי אנוש הדגישה כי בעקבות הפריצה ננקטו אמצעי אבטחה מוגברים למנוע הישנות של המקרה. בסוכנות הפדרלית התחייבו ליידע את ארבעת מיליון העובדים שפרטיהם נגנבו, ולהציע להם סיוע בפיקוח אחר אשראי ובסיכול גניבת זהויות.

 

גורם אמריקני אמר לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי מדובר בגניבת מידע ממשלתי בהיקף הגדול ביותר שנראה עד כה. מנהלת הסוכנות שמאגריה נפרצו מסרה בתגובה למחדל האבטחה: "אנחנו לוקחים ברצינות רבה את האחריות שלנו לאבטח את המידע ששמור במאגרי המידע שלנו. הצוותים שלנו פועלים ללא הפסקה להדק את האבטחה, בשיתוף עם סוכנויות אחרות".

 

שגרירות סין בארה"ב מסרה כי "קפיצה למסקנות והעלאת תיאוריות היפותטיות הן חסרות אחריות לא מועילות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x