$
אינטרנט

בלעדי לכלכליסט

ARM הבריטית רוכשת את דיסקרטיקס הישראלית ב־75 מיליון דולר

דיסקרטיקס מכפר נטר, המעסיקה 80 עובדים, מפתחת טכנולוגיה לאבטחת מידע בטלפונים סלולריים. לפי הערכות, ענקית השבבים הבריטית תעשה שימוש בטכנולוגיה של דיסקרטיקס וכן עשויה להקים מרכז פיתוח ראשון בישראל

מאיר אורבך 06:5728.05.15

ענקית השבבים הבריטית ARM במשא ומתן לרכישת חברת השבבים הישראלית סנסה סקיוריטי (דיסקרטיקס) ב־75 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

שתי החברות חתמו לאחרונה על מזכר הבנות ראשוני לקראת הסכם רכישה סופי. השתיים עובדות בשיתוף פעולה והחברה הישראלית נחשבת לספקית מובילה של פתרונות הגנה לשבבים של ARM. החברה מוכרת את הפתרונות שלה באמצעות קניין רוחני, ופתרונות אלה משתלבים בערכות השבבים של ARM.

 

גל סולומון, יו"ר חברת דיסקרטיקס גל סולומון, יו"ר חברת דיסקרטיקס צילום: אוראל כהן

 

מנכ"ל דיסקרטיקס הוא קובי סלע שהיה בעברו סגן נשיא בחברת צורן ויו"ר החברה הוא גל סולומון שהיה בעברו מנכ"ל החברה וכן המייסד שלה. דיסקרטיקס מפתחת טכנולוגיה לאבטחת מידע בטלפונים סלולריים. את הטכנולוגיה שלה ניתן למצוא בכ־100 אלף מכשירים ניידים שונים: החל מטלפונים סלולריים, דרך כרטיסי זיכרון ניידים בטכנולוגיית פלאש, טלוויזיות אלחוטיות וכלה בקונסולות משחקים.

 

דיסקרטיקס, שהחליפה את שמה לאחרונה לסנסה סקיורטי, דיווחה במהלך 2013 על הסכם משמעותי עם חברת השבבים הטיוואנית מדיהטק. כמו כן, דיווחה החברה שהיא סיפקה יותר מ־150 רשיונות שימוש בקניין הרוחני שלה. להערכתה, עד היום נמכרו בעולם כ־100 מיליון אבזרים המוגנים על ידי הטכנולוגיות שלה.

 

לפי מאגר המידע IVC גייסה החברה מכפר נטר עד היום כ־32 מיליון דולר. בין המשקיעים בחברת השבבים, קרנות הון הסיכון הישראליות ג'נסיס ופיטנגו, פועלים שוקי הון, אקסל וסקויה. החברה שהוקמה בשנת 2000 מעסיקה כיום כ־80 עובדים. בשנת 2009 היא בחנה אפשרות של הנפקה בנאסד"ק אך הדבר לא צלח בידה.

 

זו הרכישה הראשונה של חברת ARM בישראל. היא נחשבת לאחת החברות המובילות בפיתוח שבבים למכשירים ניידים. החברה נסחרת כיום בבורסה בלונדון לפי שווי של כ־16 מיליארד ליש"ט ומעסיקה כ־3,000 עובדים.

 

פריצתה הגדולה של חברת ARM החלה כאשר החל תור הזהב של הטאבלטים והסמארטפונים. על פי הערכות, הרכישה של ARM היא גם לצורך שימוש בטכנולוגיה של החברה וכן לשם הקמת מרכז פיתוח ראשון בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x