$
חדשות טכנולוגיה

באג מעצבן: הודעת טקסט אחת יכולה לגרום לאייפון שלך לקרוס

שליחת הודעה בנוסח ספציפי גורם לאפליקציית Messages של iOS להיתקע ולפעמים גם לאתחל מכשירי אייפון. בעוד אפל עובדת על תיקון התקלה, מתעללים בעלי אנדרואיד במכרים עם אייפון - ותוקעים להם את הטלפון מרחוק

רפאל קאהאן 17:3627.05.15

באג חדש שהתגלה לאחרונה עלול לגרום לקריסה של אפליקציית ההודעות של האייפון, Messages - ובמקרים מסויימים אף לאתחול של המכשיר. על פי דיווח של The Verge, הבאג נגרם על ידי מספר שורות טקסט, שגולשים פרסמו באתר רדיט.

הסיבה העיקרית לקריסה היא חוסר יכולתה של מערכת ההפעלה iOS להתמודד עם טקסט בפורמט Unicode - שמשמש בעיקר לכתיבת טקסט בשפות שאינן לטיניות כגון ערבית, עברית ופרסית.

 

אפל טרם התייחסה לתקלה, אך יש להניח שהיא פועלת לתיקונה - בעיקר בשל הרעש שהבאג יוצר: הגילוי החדש כבר מעסיק בדחנים בטוויטר רבים שמנצלים אותו כדי לפגוע בבעלי אייפון ברחבי העולם. הבאג עצמו אמנם התגלה רק לפני מספר ימים, אולם באג דומה מאוד כבר התגלה לפני יותר משנה בגרסאות קודמות של iOS. במקרה ההוא, הבאג תוקן.

 

הסמארטפון של אפל חשוף להטרלות הסמארטפון של אפל חשוף להטרלות צילום: שאטרסטוק

 

הקריסה יכולה להיגרם על ידי הודעה שנשלחת מכל מכשיר, כולל אנדרואיד, ווינדוס פון ובלקברי. התקלה עצמה ניתנת לתיקון על ידי מספר דרכים: שליחת הודעת טקסט מ-iMessages במחשב מק בהמשך לשרשור, שליחה של הודעה מאפליקציית צד שלישי, שליחת תשובה על ידי סירי או תחנונים לכותב ההודעה המקורית לשלוח הודעה אחרת על מנת לעצור את מעגל הקריסות של האפליקציה.

 

המכשיר פרוץ? הרווחתם

 

במקרים מסוימים, למשל כאשר האייפון נעול, עלולה ההודעה הנבזית גם לגרום לאתחול המכשיר. עם זאת לא בטוח שהבאג עצמו מהווה פרצת אבטחה. מומחים שבדקו את הנושא עדכנו שמדובר כנראה בתקלה במערכת הבאנרים של האייפון שמציגה עדכון עם תוכן ההודעה בעת קבלתה. המערכת מנסה להציג את תוכן ההודעה ולאחר מספר ניסיונות כושלים גורמת לקריסת האפליקציה.

 

זאת ועוד, נושא הקריסה נצפה גם אצל משתמשי אפליקציית ווטסאפ באייפון, אם כי לא ברור אם מדובר באותו באג. משתמשי אייפון פרוצים דווקא מוגנים מפני הבאג, מפני שקריסת האפליציה גורמת לאתחול המכשיר ב-safe mode (הפעלת iOS ללא האפליקציות והתכונות המתקדמות).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x