$
אפליקציות

רשמית: קורטנה של מיקרוסופט מגיעה לאנדרואיד בחודש הבא

מערכת ההפעלה הקולית של החברה תגיע בהמשך השנה גם לאייפון ותשתלב עם פלטפורמות תוכנה אחרות. למשל, תוכלו לתת לקורטנה פקודה קולית בטלפון, שתשפיע על יישום במחשב גם אם שניהם מריצים מערכות הפעלה שונות

נמרוד צוק 14:1827.05.15
מיקרוסופט מביאה את קורטנה לכל פלטפורמות המובייל - ועכשיו יש גם תאריכים ופרטים: החברה הודיעה כי הסייעת האישית שלה תגיע כאפליקציה עצמאית לאנדרואיד בסוף יוני, ולאייפון בהמשך השנה, כחלק מתוכנית רחבה להפוך אותה לזמינה במגוון רחב של פלטפורמות ונקודות השקה בין המשתמש לעולם הדיגיטלי - לא רק במכשירי ווינדוס פון אלא גם בכל גרסאות ווינדוס 10 ובדפדפן אדג' החדש.
הפרטים נחשפו כחלק מהשקת Phone Companion, אפליקציה חדשה שנועדה לאפשר שילוב חלק יותר בין השימוש במחשב לשימוש בסמארטפון – ותומכת בווינדוס פון, אייפון ואנדרואיד. היא תהיה זמינה בגרסת בטא במהדורת הבדיקות הבאה של ווינדוס 10 שתצא במהלך השבועות הקרובים.

 

קורטנה של מיקרוסופט קורטנה של מיקרוסופט צילום: בלומברג

 

בשימוש הראשון, האפליקציה תבקש מהשתמש את פרטי הטלפון שלו ותעזור לו להתקין עליו את אפליקציות מיקרוסופט הרלוונטיות - מלבד קורטנה, הרשימה כוללת את אופיס, OneNote, OneDrive, אאוטלוק ואפליקציית מוזיקה עתידית. לאחר מכן היא תסייע לו במטלות שונות כמו סנרון התמונות בין המכשיר למחשב (באמצעות OneDrive), ניהול קטלוג המוזיקה וניהול הפתקאות ב-OneNote על גבי המחשב והטלפון.

 

מדלגת בין פלטפורמות

 

הגרסה של קורטנה שמיועדת לאייפון ואנדרואיד לא מוגדרת כאפליקציה עצמאית אלא כ"תוסף לקורטנה על גבי ווינדוס 10", והחברה טרם הבהירה אם היא תהיה זמינה גם כמוצר עצמאי למשתמש שלא יתקין את ווינדוס 10.

 

"תוכל לבקש מקורטנה תזכורת לקנות חלב לפני שתצא לסופר, באמצעות הגרסה שלה שמותקנת על המחשב, ולקבל את התזכורת מהמכשיר הסלולרי בדרך לשם, או לעקוב אחר מצב הטיסה שלך משני המכשירים במקביל ולקבל עדכונים בנושא למכשיר בו אתה משתמש באותו רגע", נמסר ממיקרוסופט. רשימת התזכורות והמטלות של קורטנה תופיע באופן זהה על כל המכשירים.

 

חלק מיכולות קורטנה שזמינות על גבי ווינדוס פון, עם זאת, לא יהיו זמינות באנדרואיד ובאייפון - בין היתר בשל מגבלות מערכות ההפעלה המתחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x