$
אינטרנט

קצת מיקרוסופט, קצת ספוטיפיי: הכירו את נגן המוזיקה של ווינדוס 10

בהשוואה לאפל וגוגל, מיקרוסופט כמעט שלא השקיעה בתחום המוזיקה בשנים האחרונות - דבר שעשוי להשתנות בקרוב: אפליקציית המדיה החדשה של ווינדוס 10 כוללת עיצוב זהה לשל ספוטיפיי וחיבור אפשרי לחנות מקוונת

נמרוד צוק 09:5927.05.15
האם מיקרוסופט מעתיקה את עיצוב ממשק המשתמש של ספוטיפיי בגרסה הבאה של אפליקציית המוזיקה של ווינדוס 10? צילום מסך שהחברה העלתה לאתר התמיכה הטכנית שלה והופץ על ידי אתר The Verge מציג עיצוב כמעט זהה.
בניגוד לעיצוב הלבן-אפור הגנרי למדי של גרסת הפריוויו הנוכחית של האפליקציה, שמופצת כחלק מגרסאות הפריוויו של מערכת ההפעלה, הגרסה החדשה עוצבה תוך שימוש ברקעים שחורים ואפורים כהים, כאשר הנגן פרוש בתחתית החלון לכל רוחבו, עם תפריט ניווט משמאל ורשימת פריטים (אמנים, אלבומים, שירים וכולי) במרכז - דומה מאוד לעיצוב גרסת הדפדפן של ספוטיפיי.

 

נגן המדיה החדש של מיקרוסופט נגן המדיה החדש של מיקרוסופט

 

אפשרות אחרת היא כי לא היה פה נסיון לחקות את ספוטיפיי דווקא אלא להציג קו עיצובי אחיד, שדומה לשל אפליקציית אקסבוקס החדשה ומיועדת להציע פלטפורמה שמחברת בין הקונסולה ולמחשב האישי ולספק חוויית גיימינג משולבת.

 

בניגוד לאפל וגוגל, שעושות צעדים אגרסיביים בשוק הזרמת המוזיקה (אפל עם רכישת Beats Music ו-iTunes רדיו, וגוגל עם שירות גוגל מיוזיק החינמיים ושירות הסטרימינג בתשלום מיוזיק קי), מיקרוסופט היתה עד כה שחקנית זניחה למדי בתחום. ואולם, יתכן שחיבור עם פלטפורמת אקסבוקס - שכוללת חנות תוכן - תכניס גם את מיקרוסופט למשחק. סטרימינג של מוזיקה הוא שירות יקר עבור כל ספקית (בשל חוזים עם חברות ההקלטות) ולא בהכרח משתלם: כיום ישנם שירותי הזרמת מדיה רבים ואם אין לספקית יתרון משמעותי (מחיר, מיתוג, תכנים בלעדיים), יהיה לה קשה להרוויח ממנו - אפילו אם מדובר בענקית כמיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x