$
אינטרנט

אוכלים סרטים: בית המשפט חסם את הורדת פופקורן טיים בישראל

מכה קלה בכנף הקהילה הפיראטית - בית המשפט בתל אביב קיבל את העתירה של ארגון זכויות היוצרים זיר"ה. ספקיות האינטרנט חויבו לחסום את כל האתרים המאפשרים להוריד את תוכנת הסטרימינג הפופולרית

עומר כביר 17:1520.05.15

 בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה אתמול (ג') לספקיות הרשת בישראל לחסום שורה של אתרים המאפשרים להוריד את תוכנת הסטרימינג הפופולרית Popcorn Time. זאת, בתגובה לבקשה במעמד צד אחד שהגיש ארגון זכויות היוצרים זיר"ה בשיתוף עם חברות המדיה הישראליות הוט, יס, קשת, רשת, יונייטד קינג ונגה תקשורת.

 

הצו מפרט תשעה אתרים המאפשרים להוריד את התוכנה המדוברת, ביניהם גם עמודי פייסבוק וטוויטר שמציעים את התוכנה להורדה. נכון לשעת כתיבת שורות אלו, האתרים המדוברים טרם נחסמו. ואולם, גם אם ייחסמו ספק אם הדבר ימנע מהגולשים הישראלים להוריד את התוכנה מאתרים אחרים, או אפילו לגשת לאתרים החסומים בקלות יחסית על ידי שירותי VPN הזמינים לכול או שינוי הגדרות גלישה. השופט מגן אלטוביה נענה לעתירה, אך דרש הפקדת ערובה לכיסוי הוצאות ספקיות האינטרנט.

 

Popcorn Times Popcorn Times

 

תוכנת פופקורן טיים מתבססת על פלטפורמת שיתוף הקבצים ביטורנט ומאפשרת למשתמשים לצפות באופן מיידי, מבלי צורך להוריד קבצים למחשב, בכל תכני הווידיאו שמשותפים בפלטפורמה. שלא במפתיע, גולשים רבים בישראל עושים בה שימוש בתוכנה על מנת לצפות בתכנים פיראטיים.

 

העותרות הן בעלות זכויות השידור של רבים מהתכנים הבינלאומיים הזמינים בצורה פיראטית דרך התוכנה, וכן בעלות הקניין הרוחני של כמעט כל התכנים המקומיים שגם הם זמינים דרך השירות. לטענתן, פופקורן טיים פוגעת בזכות הקניין הרוחני שלהן.  “מעשי המשיב מהווים הפרת זכויות יוצרים מתמשכת", נכתב בעתירה. "הפרות חוזרות ונשנות ומתמשכות אלו - מולידות בכל פעם עילת תביעה חדשה. מכאן, בכל פעם שהמשיב משדר ו/או מעלה לאתרים המפרים את יצירותיהן של המבקשות ו/או מעמידים אותן לרשות הציבור, הרי שנוצרת עילת תביעה חדשה".

 

"המשיב" עליו מדברת העתירה הינו הגורם האלמוני שמאחורי פופוקורן טיים, שלא נחשף עד כה. העותרים מבקשים מבית המשפט להוציא צו מניעה זמני המורה לו להפסיק את הפעילות ואוסרעליו להשמיד מסמכים ומידע שקשורים לפעילותו. זאת, אף שזהות אותו משיב אינה ידועה לעותרים, וכפי שהם עצמם כותבים ייתכן שמאחורי פופקורן טיים עומד יותר ממפעיל אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x