$
אינטרנט

ניווט גזעני: המפות של גוגל מעליבות את ברק אובמה

האקרים התקיפו את שירות המפות של ענקית החיפוש והחדירו לתוכו הפניה כך שמונח החיפוש nigga house מוביל לכתובת הרשמית של נשיא ארצות הברית, הבית הלבן

נמרוד צוק 15:0820.05.15

שבוע בלבד לאחר שהקפיאה את הגישה לשירותי עריכת המפות שלה, גוגל נפלה היום (ד') קרבן למתיחה נוספת שבוצעה באמצעות שירות המפות שלה. הפעם, אבל, מדובר במתיחה מביכה הרבה יותר, ובטעם רע במיוחד: חיפוש צירוף המלים nigga house או nigger house, "בית הכושי" בתרגום חופשי, שולח את המשתמשים לבית הלבן.

 

בניגוד למתיחות הקודמות (כגון השתלת ציור של האנדרואיד של גוגל משתין על הלוגו של אפל), שבוצעו תוך ניצול לרעה של סמכויות העריכה שניתנו למשתמשים בכלי העריכה של שירות המפות, הפעם מדובר במתקפת האקרים. ככל הנראה, הם השתמשו בטכניקה המכונה "הפצצת גוגל" - שתילת הפניות באתרים רבים לאותה כתובת מסוימת ועם אותו שם, כך שהמידע משולב לתוך תוצאות החיפוש.

 

הלצה לא משעשעת או מתקפת האקרים? הלצה לא משעשעת או מתקפת האקרים?

 

הבלוג Search Engine Land העלה אפשרות אחרת - והציע כי ההאקרים ניצלו פרצה בשירות המפות, המאפשרת לשנות בדיעבד את הכתובת של בתי עסק - כאשר הכתובת החדשה לא מאומתת. ההאקרים יכלו ליצור בית עסק חדש באותו שם, רק בכתובת אחרת על המפה. לאחר שהפרטים אושררו על ידי גוגל, מנהלי דף בית העסק יכולים להחליף את הכתובת המקורית בכתובת אחרת, כמו של הבית הלבן (שדרות פנסילבניה 1600).

 

זאת לא הפעם הראשונה שהאקרים וטרולים משתמשים בגוגל מפות על מנת להביך פוליטיקאים. בעבר, משתמשים הצליחו  לגרום למלת החיפוש cesspit ("בור שופכין") להוביל לבית ראש ממשלת בריטניה בדאונינג 10 בלונדון. במקרה אחת, מילת החיפוש asshole הובילה לבית מועדון קבוצת הכדורגל טוטנהאם הוטספר.

 

תגובות רשמיות של גוגל ושל הבית הלבן לפרשה טרם פורסמו, אבל בשעות האחרונות הנושא זוכה לסיקור נרחב בכלי תקשורת ברחבי העולם, לדיונים בטוויטר ולתגובות, חלקן נזעמות וחלקן מבודחות, על דף בית העסק של הבית הלבן בגוגל מפות. נכון לרגע זה יש למעלה מ-3,100 תגובות על עמוד הבית הלבן בשירות המפות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x